Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Rury Od Kotłowni


mareckir1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam zamiar zrobić instalacje c.o u teściowej w domu (ok 8 kaloryferów).Kotłownia będzie wykonana w miedzi i teraz moje pytanie: jakimi rurami mogę wykonać resztę instalacji tak aby było najekonomiczniej? Proszę o poradę czy miały by być to rury pex czy może pp? Jeżeli pex to jakie złączki ,zaciskane czy skręcane? Jeżeli pp to jaka ewentualnie firma lub typ rurek? Najchętniej wszystko zrobił bym w miedzi ale nie wiem czy teściowa ogarnie koszta.Teraz domek jest ogrzewany czterema piecami kaflowymi ale kobita ma 75 lat i nie mogę patrzeć jak się męczy z każdym piecem po kolei.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli ogrzewanie ma być kotłem na paliwo stałe to nie dawaj PEX i PP.

2. Połączenia skręcane.

3. Średnice. Bez schematu trudno cokolwiek doradzić. Jak w instalacji ma być pompa obiegowa to od kotła to pierwszego rozgałęzienia rura CU28 lub stalowa 1". Tak samo powrót od rozgałęzienia do kotła rura CU28 lub stalowa 1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek już zakupiłem co prawda używany górniaczek ale kilka sezonów pociągnie a ja nie chciałem obciążać teściowej jeszcze kosztem nowego pieca. Cała kotłownia będzie w rurze miedzianej 28 dopiero dalej będę redukował i dlatego chcę się dowiedzieć o jakiś alternatywny materiał bo wiadomo że miedź do tanich nie należy.Rurki będą szły po ścianie przy podłodze.Za każdą poradę będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.