Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Sterownik Pokojowy Do Podłogówki I Grzejników.


Misior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaki możecie polecić regulator pokojowy do kotła który dobrze współpracował by z podłogówką i kaloryferami.

 

Mam 2 pompy CO na grzejniki i podłogę oraz jedną na CWU. Kocioł klimosz multicombi Ng.

 

Myślałem coś o sterowniku euroster 2026 który podobno współpracuje z podłogówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy za ile.  Ja polecam z techa  st-280   sterownik dotykowy i kolorowy wyswietlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS to chyba ten kabelek pinowy.   Mam pociągnięty do kotłowni z salonu i na zew. do termometru .

Ale są też bezprzewodowe - tylko inne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz, żeby kocioł był elementem nadrzędnym w instalacji?

Powiem Ci jak ja mam to ustawione.

Kocioł pracuje zawsze tak samo - nie wpływa na niego żaden tam sterownik pokojowy i inny. Ma on utrzymywać jedynie temp zadaną i nic więcej.

Kaloryfery są sterowane sterownikiem auraton 2000, a podłogówka termostatycznym zaworem mieszający, którym kręcę ręcznie jak widzę taką potrzebę - zdarza się to może ze dwa do czterech razy w ciągu zimy.

Można założyć pogodówkę do sterowania podłogówką, ale nie widzę takiej potrzeby i koszt by mi się nie przełożył na konkretne korzyści.

Sterowanie podłogówką za pomocą regulatora pokojowego jest błędem, bo ta nie jest w stanie reagować w małych cyklach czasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Robercikus,  pomógłbyś mi jak skonfigurować moje "labolatorium"  ? 

W profilu mam opisane jaką instalacją dysponuje.  Proszę o pomoc bo tone węgla już spaliłem na testowaniu i wciąż jest "słabo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.