Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Długo Wygrzewać Nowy Dom?


sklark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak długo wygrzewaliście nowy dom aby złapał odpowiednią temperaturę?

U mnie co prawda sporo wody w posadzkach i ścianach ale grzeje już 1,5 tygodnia i dom nie chce wejść na odpowiednią temperaturę.

 

Parametry:

Kocioł Klimosz multiduo 17KW

Zawór 4D

CWU nie podłączone

Temperatura zadana 65

Podawanie 7s

Przerwa 23s

Wiatr 20

Klapka uchylona na 1/2

 

 

Dom porotherm 30cm + 15cm styropian, okna 3 szybowe, powierzchnia do ogrzania 179m2

 

Groszek czeski, ale ostatnio kupiłem pieklorz, co prawda mniej spieków i nastawy dłuższe ale nadal nie mogę osiągnąć temperatury w domu, cału czas wacha się 15'C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzałem chyba miesiąc albo i więcej bo z przerwami grzałem, a do tego nie miałem drzwi wejściowych tylko zabite dechami to wietrzenie miałem zapewnione.

Teraz mam niby wilgotność ok. 50% i chyba sucho bo teściu suszył tytoń, rozsypał gdzieś na gazecie a później mówi że już jest za suchy i go musi zabrać do domu. hehe

Teraz mam już cieplutko ale jak znam życie wilgoć budowlana jeszcze jest.  Podobno mówią że 1 sezon grzewczy to właśnie będzie na dogrzewanie i na straty bo 2 razy więcej opału pójdzie.

 

Ja tylko zauważyłem że z jednej czy dwóch kratek wentylacyjnych mam ciąg wsteczny i mi wieje - przy tych wiatrach mocnych co teraz były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby dom wygrzac to trzeba go przegrzać ta sama zasada co suszenie jastrychu ,grzejesz stopniowo podnoszac codziennie temperature na kotle i wszytko na max ,czyli jak dzis masz 15st to za tydzien powinienneś mieć 20st ,za dwa 25st i ze dwa dni urzymać takie 25st i mozesz zejsc do 22st i tak uytrzymać z kolejny tydzień i pozniej juz robisz co chcesz albo grzejesz albo sobie utrzymujesz jakies 12st az sie nie wprowadzisz a temperatury zewnetrzne sprzyjają ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki kolego,  nie wiedziałem.   Nie osiągnąłem jeszcze 25*C.   Utrzymuje 22*C od dwóch tygodni to chyba będzie OK ?   Do tego wietrzyć na oścież okna parę minut  -  to wystarczy ?  Czy może  rozszczelnić okna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kolego na początku starczało na 4 i pół dna podajnik i w domu były tylko 18*C stopni  a teraz juz po miesiącu  jest 22*C  i  podajnik starcza na ponad 6 dni.

Także bądź dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.