Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 12Kw


rozor1919

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak pisałem w tytule osiadam kocioł DEFRO Komfort eko 12Kw. Ze spalaniem groszku i rozgrzewaniem kota jest okej, ale problem pojawia się w podtrzymaniu. Czy to normalne że kocioł w podtrzymaniu wytrzymuje 15-17 minut? 

 

Moje ustawienia to:

podawanie 5s

przerwa 20s

nadmuch 29 (100 max)

przerwa w podtrzymaniu 11min

czas pracy w podtrzymaniu 12s

moc przedmuchu 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO parametry masz dosyc bogate.Pytanie czy wegiel ci sie ladnie wypala?? nie ma niedopalkow??Jesli tak widocznie takie jest zapotrzebowanie na cieplo.To zalezy od wielu czynnikow.Napisz cos wiecej Ile metrow grzejesz  jakies zawory mieszajace 3- 4 drogowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdstawowa sprawa wegiel ma sie ladnie dopalac Jakim eko palisz.Ja jade na wesołej i mam  podawanie 5 przerwa 55.Wiec zwieksz troszke przerwe podawania stopnio o kilka sekund I .Zobacz jak bedzie wygladal popiol.A ze stoi w podtrzymaniu 15 min jesli nie masz zaworow mieszajacych to cale cieplo idzie na instalacje i tak moze byc Zajrzyj na watek jak palic w palnuku rynnowym tam jest wielu wlascicieli defro napewno podpowiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam żadnych zaworów mieszających, jedynie poprowadzona jest rurka z wyjścia na powrót kotła. W węglu faktycznie trafiają sie niedopałki. powierzchnia grzewcza ok 120m2

Ja posiadam taki sam kocioł tylko 25KW i pracę w podtrzymaniu wydłużyłem tak aby podajnik nie podawał paliwa bo załączenie dmuchawy

wychładza piec. Mógbyś wrzucić zdięcia instalacji przy kotle a szczególnie tej rurki łączącej zasilanie i powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekorz to wegiel wysoko kaloryczny a one w dlugim podtrzymaniu lubia sie spiekacPodobnie mam z wesola im mniej podtrzymania tym popiol lepiej wyglada.No ta rurka jest pewnie po to zeby dogrzewac powrot do kotla Wiec wedlug mnie tak jak napisales dopiesc troszke ustawienia i bedzie ok.A ze piec stoi mniej czy wiecej w podtrzymaniu to u kazdego jest inaczej .Rozne inatalacje powierzchnie ogrzewane pobor ciepla temperatura zewnetrzna.Moc kotla jest odpowiednia do tych metrow a jam masz dobra izolacje to doswiadczeni forumowicze powiedza ze nawet za duzy Pamietaj ze regulujac piec ustawiaj jeden parametr i poczekaj pare godzin na efekty.I tak pomalu sobie dojdziesz jak u ciebie bedzie najlepiej

 

STAN a co ma podanie paliwa do zalaczenia sie dmuchawy?? Przeciez to sa dwa rozne oddzielnie ustawiane parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest watek jak palic  w palniku  rynnowym i tam na 77 stronie sa zdjecia popiolu.Ale to byly testy wiec najlepiej on nie wygladal.I w dodatku w palniku rynnowy jak dlugo stoi piec w podtrzymaniu wegielki  wesolej znajdujace sie na koncu zaru wygasaja i dlatego jest troszke takich niedopalkow.I nie idzie tego zlikwidowac Przy innych weglach to sie nie dzialo .Jesli macie retorte mysle ze powinno byc duzo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.