Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Ktoś To Wytłumaczy


nerwus48

Rekomendowane odpowiedzi

Np. próg włączania/wył pompy 40 stopni, histereza 2, pompa wyłączy sie przy 39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmm.Więc pompkę mam na 45 st.histereza 2. To ile załącza ile wyłacza ?Bo jest taka sprawa.Temp.zadana 60 załączam sterownik dmuchawa śmiga 30%na 45% temp.się podnisi dochodzi nawt do 55(pompa się nie zalącza).Potem temp.spada bo woda idzie grawitacyjnie i dopiero jak spadnia do 45 załączy sie pompka CO i CWU..sterownik euroster 11wb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie .Po osiągnięciu np.temp.55 i zaczyna spadać i gdy spadnie np.do 43 zatrzyma sie i zaczyna stabilizować i zaczyna powoli iść do góry to załączy popmpę na 45.i finito w temacie.Uważasz ,że coś nie gra?Im wyższa temp. zadana tym wyżj podchodzi temp.samowładnie przy rozpalanie ,ale ciepła woda idzie w kaloryfery bo moim zdaniem grawitacyjnie .Później jak pisałe poptrzedni gra wszystko jest ok.Objętnie na jakiej temp.zadananej bym nie palił pmpka nie załączy sie na temp.jaką ma zadaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16889-temp-za%C5%82%C4%85cz-pomp/  tam był opisywany twój sterownik i jest trochę dyskusji o nim.

Dodatkowo jak masz zamontowane te czujniki - przylgowo czy w tulejach zanurzeniowych?

Jak przylgowo to musi być dobry docisk i dobra izolacja wokół czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody z tymi czujnikami przykręcane są do takiego panelu z tyłu kotła gdzie wszystko jest podpięte.To kolego sambor proponujesz u mnie załączenie pompy 55st.No to na ile będzie mi wyłączał pompe przy wygaszaniu.Dzięki za uwagi i krytykę nic taknie stawia do pionu jak opr.Oczywiście słuszne opr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmm.Więc pompkę mam na 45 st.histereza 2. To ile załącza ile wyłacza ?Bo jest taka sprawa.Temp.zadana 60 załączam sterownik dmuchawa śmiga 30%na 45% temp.się podnisi dochodzi nawt do 55(pompa się nie zalącza).Potem temp.spada bo woda idzie grawitacyjnie i dopiero jak spadnia do 45 załączy sie pompka CO i CWU..sterownik euroster 11wb.

 

Jak żyję, nie spotkałem się z takim zachowaniem kotła w pracy grawitacyjnej. Bez udziału pompy temperatura na kotle nie ma prawa zmieniać się w opisany przez ciebie sposób. Sprawdź ten przebieg temperatur na termometrze rtęciowym przy wyłączonym sterowniku.

 

Istotne jest też miejsce pomiaru (montażu czujnika). Najbardziej wiarygodny jest pomiar na wyjściu wody z kotła za pośrednictwem trójnika i tulei zanurzeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest, a na termometrze analogowym na wyjściu z kotła który jest zamontowany przed rozgałęzieniem na pompy CO i CWU jest różnica 10 st.Piec pracuje temp.się podnosi grawitacyjnie i np.jak dziś 57 temp.zadana i se rośnie nawet było 55( pompa CO stoi a załączenie nastawione na 45) dopiero gdy temp. wody zaczęła spadać i spowrotem rosnąć to pompa CO załączyła sie przy 45 st.razem z pompą CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wytłumaczenie jakie mi do głowy przychodzi, to "przyklejanie" się ZR, który dopiero przy wyższej temp puszcza i uskutecznia grawitację. Musi zachodzić jakaś zmiana, która powoduje zachwianie wzrostu temperatury na kotle, a nawet jej spadek. "Normalnie" to jest start pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest włączony priorytet cwu, jaka temp zadana cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poprosił o wypisanie po kolei wszystkich parametrów tego sterownika oraz podanie wersji. Mam wrażenie, że jest gdzieś błąd w konfiguracji tego urządzenia. Pozostaje jeszcze oddać je do naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.