Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne Dzialanie Grzejnika A Raczej Głowicy Termostatycznej


Balzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam grzejniki purmo "V" podłączane od dołu. Na grzejnikach głowica termostatyczna Danfoss. I problem polega na ty ze jak ustawiam na głowicy"3" co odpowiada 21 stopni w pomieszczeniu. Czyli przy tej temp. Głowica powinna zamknąć grzejnik. A jest inaczej bo w pokoju 23.5 stopnia i grzejnik nadal pracuję tylko może jest trochę chłodniejszy. Dlaczego tak sie dzieje będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy głowica jest dobrze przykręcona do zaworu. Niecałkowicie dokręcona nakrętka będzie sztucznie "powiększała" odległość iglicy zaworu od trzpienia głowicy, co przekłada się na jej działanie z opóźnieniem. Ewentualnie załóż głowicę na inny grzejnik by sprawdzić jej zachowanie w innych warunkach.

 

Było dobrze, a jest źle, czy zawsze było "źle"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy było dobrze czy zle to nie wiem. Nie zwracałem uwagi na to. Ale zwracałem uwagę na to od kilku dni. Dziś po powrocie do domu sprawdziłem i tak grzejnik 3 w pokoju 23,3. Zdemontowalem głowice sprawdziłem iglice czy chodzi wszystko było ok. Zakrecilem głowice i po kilku minutach grzejnik zimny. Głowica była dokrecona do końca. Czy może sie ona zawieszać.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.