Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstepie chciałbym się przywitać, jako że jest to mój pierwszy post. Więc witam wszystkich serdecznie.

 

Mam pytanie odnośnie pieca Defro Biomax, a mianowicie:

 

Szukam pieca ok. 150 kW do ogrzania ok 1500m2 (ferma drobiu) i po poszukiwaniach zauważyłem tylko w/w modelu znajdują się typowe płomieniówki, zamiast wymienników z tyłu pieca (poziomych, jak i pionowych). Czy płomieniówki  są lepsze czy wymienniki pionowe bądź poziome?

 

Chciałbym się również dowiedzieć opinii na temat pieca Kostrzewa SDS 100kW, kiedys było 115 w ofercie ale już nie widzę go w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukam pieca ok. 150 kW do ogrzania ok 1500m2 (ferma drobiu) i po poszukiwaniach zauważyłem tylko w/w modelu znajdują się typowe płomieniówki, zamiast wymienników z tyłu pieca (poziomych, jak i pionowych). Czy płomieniówki  są lepsze czy wymienniki pionowe bądź poziome?

 

Płomieniówki są lepszym odbiornikiem ciepła niż wymiennik półkowy, szczególnie jeśli, jak to jest w zwyczaju, zrobią zbyt duży odstęp między nimi. Wtedy spaliny zasuwają środkie, nieoddając ciepła.

Płomieniówki mają większą powierzchnię wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz , że między tymi dwoma modelami może być ażtak wielka różnica w kilogramach ? Defro lubi zawyżać wagę swoich produktów .Sprawdzaliśmy z kolegą na przykładzie jego kotła. Znajomy kupił podobny model do ogrzewania folii 150 kw i ważył 2 tony. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam znajomego który też posiada 2 fermy drobiu, w jednej ma kocioł zasypowy, a w drugiej z podajnikiem stalmark 175 kW. Pali tylko miałem. Z tego co mówił to w jednym zainstalował dodatkowy wymiennik do odbioru ciepła ze spalin bo grzał atmosferę. Jest to jakaś samoróbka, ale podobno oszczędność opału ok 20%.

A może lepiej, taniej w eksploatacji będzie kaskada?

 

Paktofonikas zapoznaj się z ofertą eko greń, może tam coś ciekawego dla siebie znajdziesz?

 

Wymienniki z płomieniówkami i zawirowaczani i systemem czyszczącym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bleto  Nie wiem skąd ta waga, opieram się na danych sprzedawcy. Zerknij tu http://www.grobelny-pleszew.com.pl/index.php/kociol-ktm-z-podajnikiem-tlokowym 150kW waży 2900.  Co prawda podajnik tłokowy ale sama konstrukcja pieca raczej wiele się nie różni pod względem masywności.

 

CooleR  Co masz na myśli z tą kaskadą bo nie wiem o co z tym chodzi. Eko greń robi tylko do 100kW niestety.

 

Ze wszystkich producentów kotłów Kołton i Defro mają zdecydowanie najładniejsze strony internetowe, na których można znaleźć większość potrzebnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ze wszystkich producentów kotłów Kołton i Defro mają zdecydowanie najładniejsze strony internetowe, na których można znaleźć większość potrzebnych informacji.

 

 

Zobacz jeszcze sobie Simar/Ardeo.

Oni produkują większość palników retortowych dla producentów kotłów wokoło Pleszewa.

Jak byłem u nich po palnik, to pokazano mi zakład i kotły jakie robią. Całkiem fajnie wygląda tlokowiec o mocy 500kW.

Pomyśl czy nie wolisz jednak tłokowca zamiast retorty. Jest bardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z człowiekiem który siedzi w sterownikach do piecy wiec jakieś tam pojecie ma i mówisz że tłokowy to lipa i się nie sprawdza. Ile w tym prawdy nie wiem.

 

 

Ze znajomych co tłokowców używają, to nikt się nie skarży.

Natomiast ja kupiłem palnik retortowy na miał 38kW i palę w nim groszkiem.

Kolega ma palnik retortowy taki sam, tylko 100kW i napęd talerza już wymieniał.

Poza tym na tłoku pójdzie wszystko do 4cm, a retorta to tylko 2.5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greń ma kotły przemysłowe powyżej 100 kW, ale chyba trzeba do nich zadzwonić lub poszukać w necie. A co do kaskady to miałem na myśli jeden kociołek np 100 kW i drugi 50 kW, takie rozwiązanie z pewnością może obniżyć koszty eksploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.