Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ekoenergia - Brucer


robsonsw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 Moje problemy z piecem właściwie od początku sezonu to nie osiąganie przez piec temperatury zadanej 55 stopni. piec cały czas pracuje w granicach 48-50 stopniach podczas pracy pompki c.o. Wspomagam się paleniem drzewem na ruszcie wodnym w tym piecu wtedy z temperaturą nie ma problemu dochodzi bez problemu do 65 stopni. Ale męczące jest ciągłe dokładanie drzewa... Moc pieca to 30kW powierzchnia do ogrzania to ok. 320m2 Ustawień próbowałem najróżniejszych obecnie to 6s czas pracy, 65s czas przerwy, 40% dmuchawa, sterownik TECH ST48 palnik brucer żeliwny. Może ktoś miał ten problem i pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego robsons. Czym palisz ? jakim materiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie napisałem przez dwa miesiące ecogroszkiem pieklorz luzem - wysokokaloryczny ale drogi i rewelacji nie było a do tego piec mi sie wyłączał awaryjnie od wysokiej temperatury podajnika chociaż doczytałem się tu na forum że te palniki tak mają i nie należy się tym przejmować tylko przekalibrować czujnik na wyższą temperaturę, od dwóch tygodni palę tańszym ecogroszkiem tkz. syberyjski polecany przez znajomych... efekt jeszcze gorszy ale wspomagam się drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Moje problemy z piecem właściwie od początku sezonu to nie osiąganie przez piec temperatury zadanej 55 stopni. piec cały czas pracuje w granicach 48-50 stopniach podczas pracy pompki c.o. Wspomagam się paleniem drzewem na ruszcie wodnym w tym piecu wtedy z temperaturą nie ma problemu dochodzi bez problemu do 65 stopni. Ale męczące jest ciągłe dokładanie drzewa... Moc pieca to 30kW powierzchnia do ogrzania to ok. 320m2 Ustawień próbowałem najróżniejszych obecnie to 6s czas pracy, 65s czas przerwy, 40% dmuchawa, sterownik TECH ST48 palnik brucer żeliwny. Może ktoś miał ten problem i pomoże.

rozebrać i wyczyścić palnik. po sezonie palenia mogą być zatkane dysze powietrzne. przy składaniu poprawnie uszczelnić

odpalić i dokonać korekty ustawień. powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koelga Sebastian ma rację. poobserwuj płomień czy przypadkiem nie jest za mały, ja bym z lekka zmniejszy ljeszcze nadmuch. do 30% bo za duzo moze isc w przyslowiowy komin. Mialem podobna sytuacje i powiem Ci ze u mnie dla przykladu ten palnik ale 15-25kw chodzi na podawaniu 10/70 i to takie optimum, bo pale syberyjskim groszkiem, ktory tak naprawde cholernie sie spieka. robilem proby na groszku o kalorycznosci 29.000, ale niestety nie dopalal sie bo rura podajnika miala 70% i za krotko lezal groszek na palniku aby sie moc spopielic... co do silikonu faktycznie... od dolu w rowku i w koronie wewnatrz nalezy uszczelnic. tu na forum sa zdjecia jak to zrobic... mi pomoglo... powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po uszczelnieniu możliwe że trzeba będzie korygować nadmuch 

zależnie od tego czy więcej wiatru uciekało na zewnątrz czy środkiem po obwodzie albo w dół albo w górę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę zapeszyć ale jest super, ustawiłem nadmuch 30% ale chyba jeszcze zmniejszę, węgiel jakiś syberyjski tani ok. 700zł  ale temperatura idzie w górę szybko... zobaczymy jak będzie dalej jak pisał ZOOM38 jak będzie z tymi spiekami... ustawiam 10s czas podawania i 70s przerwa, cieszę się bo już dość miałem tego pieca... no ale miało się olej tylko w kieszeni pusto się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe... węgiel syberyjski. kolego ROBSONSW mogę spytać skąd go masz ? Z ciekawosci bo ja jadę non stop na syberyjskim ale teraz mam nowe zrodełko i prawdopodobnie zero spiekow... oczywiscie poki sam nie sprawdze nie bede wiedzial. Pobaw sie jeszcze przeslona na dmuchawie. U mnie dla przykladu 30% nadmuch ale przeslona na 3/4 zamknieta i spiekow jest moze 10% a bylo prawie 50% a palnik wygladal jak kwiat z ktorego po kazzdej stronie cos wystaje.

Dla przykladu teraz pale bialoruskim peletem z torfu... w piecu klimosz ling duo nie poszedl bo nie mogl osiagnac temperaturu u mnie chodzi... o dziwo nawet lapie 63 stopnie ale na pare minut, potem rozpoczyna sie żmudny proces lapania temperatury i tu musze przyznac ze w zyciu nie mialem czystszego pieca... sam popiol zero spiekow przy ustawieniach 10/45 30% dmuchawy, przeslona na 1/2. takze jak sie chce to mozna wszystkim chyba jednak palic...

 

powodzenia wszystkim... zima juz sie konczy jak sie okazuje... takze materialu na nast sezon zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem z Płocka skład po byłej cukrowni, twierdzą że syberyjski na oko nie różni się od naszego - czarny :-), ale to co mówiłeś prawda spieki super wielkie!! ale nie kombinuje bo temperaturę łapie dobrze 57 stopni bez problemu czyli jest super z tym co było...uff bo miałem dosyć a tu prosta sprawa myślałem że piec za słaby albo się zabrudził od tego drewna.... Węgla syber. mam tonę zobaczę jak będzie szło jak coś to jeszcze do kupię albo czeskiego znajomy kupił 25ton po 400zł workowany jak ten palnik taki wszystko palny to może pójdzie. Bo na drogich wysokokalorycznych się przejechałem podajnik się przegrzewał awaryjnie pół zasobnika wyrzucał i połowę groszku w popiół albo przesiewać.... A zima dopiero się zaczyna ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robsonsw: Widać mamy identyczny problem z groszkiem wysokokalorycznym. Zabawa w ponowne zasypywanie zasobnika tym co sie wyjelo z wyczystki nie ma sensu. Dodatkowo te przegrzewanie rury podajnika. Ostatnio znajomy mial identyczny problem ale zaczal mieszac syberyjski z bardzo dobrym groszkiem i nawet zmniejszyla sie ilosc spiekow o dziwo. Takze tez jest to jakies rozwiazanie. Ja jeszcze ruskiego mam od groma takze teraz koncze pelet bialoruski i zasypuje ruska.

moge zapytac ile CI tego ruska na dobe idzie? I po ile go kupowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to potwierdza że te palniki BRUCER tak mają i może to zbytnio nie szkodzi podajnikowi jednak lepiej nie przesadzać z tą temperaturą... Mieszanie groszku w tym przypadku jest wskazane zalecano mi to w tej hurtowni co kupowałem Pieklorza że zdarza się to i należy od nich kupić niskokaloryczny i mieszać ale powiedzieli to po fakcie jak reklamowałem że to normalne przy tych palnikach więc trocho mnie zdenerwowali i kupiłem gdzie indziej syberyjski workowany mają po 730zł a luzem 660zł a jak u was ceny? Co do spalania ciężko mi powiedzieć jak spalę tonę to powiem, bo zasypuje różnie ....a jak u ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do dzisiaj paliłem pelletem białoruskim. Pelet z torfu w sumie wyszło mi jakieś 3kg/doba ale tu kalorycznosci on praktycznie nie ma. mam go za darmo 520 kg i powiedziałem ze sie pobawie. a koszt to jakies 600 PLN / tona. Ale musze przyznac ze piec czysciutki. Co do groszku rosyjskiego/syberyjskiego. ja go mam po 550 PLN/t workowany. teraz z tego co wiem jest juz po 600 PLN/T. cena dotyczy workowanego groszku. przy temp -2 - -6 schodzilo mi jakies 15-16 kg. teraz przy mrozach -10 i wiecej 23 kg/doba... niestety doszly wiatry i dzisiaj sprawdzalem ponownie to skoczylo nawet do 25kg doba. Biorac pod uwage cene to nie jest tak zle.... Teraz mam nowe zrodelko i czekam na wyplate bo prawdopodobnie po 720 jest groszek tez ruski ale spieki minimalne podobnie jak zawartosc popiolu a kalorycznosc kolo 26.000 wiec moze sie dobrze w tym palniku palic. Byc moze jutro dojdzie do mnie deflektor od ekoenergii i w koncu pokombinuje przy piecu przez weekened bo mam pare modyfikacji do zrobienia ale jest cholernie kroucho z czasem. Lezy cala korona paleniska (surowa) bez naciec musze otwory nawiercic... i dokladnie zasylikonowac... ciekawy jestem rezultatow...

u mnie piec jest robiony przez regionalnego producenta... facet bardzo w porzadku i otwary na sugestie naprawde pomocny. co do pieca nie mam zastrzezen... mialem troche przejsc z podajnikiem ale ekoenergia tez fajnie podeszla do tematu - tu poklon w strone P. Mariusza - takze dziala jak trzeba. i coraz mniej czasu czlowiek w kotlowni spedza a to wazne.

 

 

zoom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz co do wierta czytalem gdzies ze wiertlo minimum fi6, no jeszcze tak czy owak bede dumal i przeszukiwal neta. Nie moge sie zebrac do tego zadania. jest zdecydowanie za zimno... dzisiaj na termometrze -16 rano... ale odczuwalna grubo ponad 20... do tego ten cholerny snieg, ktory zawiewa z pola i teraz zamiast w kotlowni odśnieżam podwrko i dojazd do domu.... no... ale niby jutro juz powoli ma witac odwilz... wiec moze bedzie wiecej czasu... i w koncu sie zmobilizuje

 

znacie kogos kto porobil nawierty na koronie i ma mniej wiecej wstepne wyniki korekty palnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz. - dotarło w dniu wczorajszym "lusterko" miałeś rację to wygląda napawdę jak lusterko od TIRA. Tu przyznam szczerze, że należy się pokłon dla kuriera bo przy temperaturze -18 oraz wietrze 70km/h dokladnie o odzinie 20.30 zapukał do mnie do domu... widok tego faceta wręcz poraził... zmarznięty... drogi nie było widać a snieg zasypal całkowicie dojazd do mnie do domu... ale ten wzial i dotarł... jutro jedziemy z montażem... w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Noel mam pytanie do kolegów czy wart jest zakupienia kotla z ceramiką czy tesz lepiej wybrać kocioł standard bez ceramiki. Czy z płytami ceramicznymi nima kłopotu i czy są do nabycia nowe do wymiany i czy wymiana jest trudna.Czy kocioł ceramik jest wydajniejszy od zwykłego. Noszę się zamiarem wymienić tradycyjny kocioł dla budynku 320m2. Pisałem e-maile do EKOenergi ale żadnej odpowiedzi nieotrzymałem.Już prubowalem kontaktu z panem Jareckim ale mi tesz niewyszlo.Podaje e-mail ewentualnie do kontaktu pryw. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od razu mówię że nie jestem ekspertem, pewnie chodzi ci o kocioł CERAMIK to jest ciekawe rozwiązanie ale już od paru lat jest na rynku i pewnie sprawdzone poszukaj a do nich to zadzwoń i konkretnie rozmawiaj (chodzi o Ekoenergię). Wiem że jest ekonomiczny może pracować na niskich temperaturach, ale w moich stronach mogłem pooglądać go tylko na obrazku... Lepiej brać piec sprawdzony gdzie można go zobaczyć i usłyszeć opinie tam pali się węglem - proste konstrukcje są najlepsze. To znaczy nie odradzam jak masz hydraulika co ci założy i pomoże na początku to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od razu mówię że nie jestem ekspertem, pewnie chodzi ci o kocioł CERAMIK to jest ciekawe rozwiązanie ale już od paru lat jest na rynku i pewnie sprawdzone poszukaj a do nich to zadzwoń i konkretnie rozmawiaj (chodzi o Ekoenergię). Wiem że jest ekonomiczny może pracować na niskich temperaturach, ale w moich stronach mogłem pooglądać go tylko na obrazku... Lepiej brać piec sprawdzony gdzie można go zobaczyć i usłyszeć opinie tam pali się węglem - proste konstrukcje są najlepsze. To znaczy nie odradzam jak masz hydraulika co ci założy i pomoże na początku to polecam.

Witam Od razudziekuję Jeżeli nie możesz podać nic wiecej to napisz na pryw. Mój problem to wąska kotlownia i nizbyt wysoka 148cm.szer. wysokośc 175cm.i długość dla kotła 170cm. Przeglądalem producentów kotłow nietypowych znalałem trzech wtym EKOenegia i tu nabardziej odpowiada mi wysokośc 1150 ser 650 dl. 1700cm.i producent maks.70km. Produkuje z z ceramiką i bez. Chodi mi oto naco się zdecydować. Otwarty jestem na inne dobre kotły. W swim życiu mam 4-ty kocioł pale w nim 4-ty sezon ale jest niesterowalny a moje dzieci się znim nieporadzą a ja mam 85lat niewiem ile mi jeszcze zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel podziwiam że w tym wieku bawisz się kompem ,ale tak na poważnie to może skontaktuj się z naszym forumowym kolegą Przemysławem udziela się w wątkach o kotłach zasypowych powinien pomóc tym bardziej że sam produkuje kotły  i może skroi jakiś na miarę  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta kotłownia rzeczywiście strasznie mała. Proponuje żeby producent przyjechał zrobił pomiar, wycenę i zgodzić się oczywiście z montażem. Miałem to samo kotłownia za niska i za mała zgodziłem miejscowego producenta ok. 40km przyjechał (nawet dwa razy). Skułem posadzkę i zagłębiłem 40cm, skułem ścianę poszerzyłem metr nie dało zrobić się mniejszego pieca też mam 350m do ogrzania. Sumując lepiej opłacało by się postawić kotłownie na zewnątrz z kominem systemowym - proste w montażu, w stary i tak musiałem włożyć kwasiak. I może spytać się o radę Przemysława niech doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.