Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłoga


kubuskkk

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam ogrzewanie podłogowe w domu jednorodzinnym 170 m2 (garaz 30 w tym). dom ogrzewam podloga w 60-70% salon kuchnia korytarze lazienka wc. tylko 2 pokoje sa ogrzewane kaloryferami. i teraz pytanko niestety nie wiem ile zuzyto rur do zainstalowania ogtrzewania podlogowego ale.... napewno w salonie i czesciowo kuchni byly polozone duze odcinki nie wiem czy 100 czy jeszcze wieksze. na scislosc moge zadzwonic do instalatora i zapytac jakie byly. w lazience wc i korytarzu krotkie. odcinki sa strasznie zroznicowane.. temp zasilania podlogi 38 stopni powrot niestety nie moge zmierzyc bo nie ma termometra ale ewidentnie chlodniejszy od zasilania... i teraz w salonie i kuchni podloga nie jest ciepla nigdy nie byla natomiast na tych krotszych odcinkack czuc pod nogami cieplo.... zalaczam 2 zdjecia.... 1 to pompka za piecem ktora zainstalowana jest na powrocie i drugie zdjecie instalacja podłogowa - pompka byla zawsze wlaczona na 2 biegu, wczoraj wlaczylem na 3. nie zmienilo to duzo wiec pytanko czy nie mam za salabej pompki na zasilaniu 25-40.... w czym moze tkwic problem w takim chlodnym powrocie ?

post-57705-0-51930800-1390815357_thumb.jpg

post-57705-0-75654500-1390815421_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do regulacji przepływu masz zainstalowane rotametry i to na nich musisz pokombinować aby uzyskać spodziewany efekt. a to że podłoga długo się nagrzewa to żadna nowość. Ale to robi sie raz w sezonie na rozpoczęcie a potem tylko utrzymywanie temperatury poprzez ciągłą prace, bo na tym polega ogrzewanie podłogowe aby było cały czas włączone a nie cyklicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widać mocy tej pompki na zdjęciach. u mnie  14 sekcji = 900mb rurki na 3 poziomach   idzie na pompce na III biegu i ma 100W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na 6 sekcji na jednym poziomie  to pompka jest ok . Teraz czas ustawić przepływy na rotametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominelismy jedna i najwazniejsza rzecz - a jak temperatura w kazdym z pomieszczen? Taka jaka chcesz miec, czy ktores pomieszczenie jest niedogrzane/przegrzane?

Bo to, ze czuc ciepla podloge to akurat nie jest prawidlowe.

Projekt w teorii liczy sie tak, by temperatura powierzchni podlogi przy -20'C nie przekraczala 28'C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie odczucie cieplejszej czy chłodniejszej podłogi to kwestia ustawien w rotametrach. temp w domu mieszkaniu uzależniona jest od temp na rozdzielaczu jaka ustawie - nie mam pogodynki, ale dziwi mnie jedna rzecz np wczoraj w południe jak poszedlem do kotłowni sprawdziłęm sobie powrót na podłogówce i była w miare letnia. wieczorem sprawdziłem i wydawałą mi się chłodniejsza... dziś rano to samo... na starcie ciepła 2h a zaraz chłodniejsza....mam piec górnego spalania zasypuje piec do pełna rozpalam aż wygaśnie i na nowo.. jest sens instalowania pogodynki termostatów rozdzielaczy odcinających dopływ wody jak temp ustalona będzie w pomieszczeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kotle na drewno/wungiel nie bardzo.

A nawet niezbyt bezpiecznie (jak sie wszystkie silowniki pozamykaja).

 

Ale ja sie pytalem, czy jest Ci w ktoryms pomieszczeniu za zimno lub za goraco?

Jesli tak, to na poczatek pokrecimy rotametrami - jesli zas temperatury w pomieszczeniach (nie podlogi!) zadowalaja Cie, to lepiej nic nie rob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.