Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Istnięjące Ogrzewanie Podłogowe + Montaż Grzejników


lukasino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w tej chwili na całym parterze ogrzewanie podłogowe, układ grzeje piec elektryczny kospela (Ekco.Ln2p) kocioł w układzie zamkniętym, w ten układ będzie jeszcze wpięty piec gazowy kondensacyjny (na propan). W tej chwili wszystko działa, ale chciałbym w łazience zainstalować grzejnik typu "drabinka" a na poddaszu w sypialni zamiast podłogówki dać grzejnik. Na poddaszu będzie osoby rozdzielacz do podłogówki. W tej chwili jeszcze nie mieszkam, dlatego mogę spokojnie przerobić układ. Domek mam mały, pomieszczenie, które robi za kotłownie również jest małe (8m3 nie m2!), dlatego muszę dobrze wszystko rozplanować. Chciałbym żeby piece pracowały na niskich parametrach, gdy grzeje tylko podłogówkę, a na wyższych dopiero gdy włączę grzejniki. Pytanie jak to zrobić, żeby po uruchomieniu grzejników temperatura zasilania podłogówki nie zmieniła się?. Do głowy mi przyszedł pomysł żeby wpiąć powrót grzejników do zasilania podłogówki, a zasilanie podłogówki do zasilania grzejników (za pomocą dwóch zaworów 3d), musiałbym tylko ręcznie na piecu ustawić wyższa temperaturę, ale to nie jest problem, problemem może być niestabilna temperatura na zasilaniu podłogówki. Czy są inne rozwiązania?. Zależy mi na w miarę prostym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to nie mieszaj układów tylko zostaw na samej podłogówce. Grzejnik z łazienki też podłącz z rozdzielacza podłogowego i to wystarczy. A jeśli się uprzesz na ten grzejnik w sypialni to będzie cię sporo kosztowało bo musisz zrobić dwa układy do podłogówki poprzez zawór 3d i do grzejników. Dołożyć jeszcze pompę i pewnie sprzęgło hydrauliczne. Moja rada - zostań na samej podłogówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakiś specjalny grzejnik niskotemperaturowy do łazienki?, chciałbym mieć w łazience temperaturę o 3 stopnie wyższa niż w innych pomieszczeniach. W tej chwili mam sterowanie przez regulator pokojowy, który jest w salonie. Na rozdzielaczu mogę jedynie ustawić przepływ. Zawsze mogę jeszcze wymienić/przerobić rozdzielacz jeżeli będzie trzeba. Szczerze to nie chcę łączyć układów, ale słyszałem też o grzejnikach niskotemperaturowych, czy takie by się nadały do sypialni? i mogłyby być zasilanie z rozdzielacza?. Nie przeszkadza mi jeżeli grzejniki będą większe od tradycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.