Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek Ciśnienia W Instalacji Co


abuk001

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę, pomoc, ale od początku.

Niedawno wymieniłem kocioł 2 - funkcyjny 20kw na kondensat 24 kw, odpaliłem wszystko działa, odpowietrzyłem wszystkie grzejniki, dopuściłem wodę w instalacji i rano na zegarze zero dopuszczam a rano 0. Szukając ratunku wlałem do instalacji płyn który uszczelnia ewentualne wycieki i problem ustał ale na 1 miesiąc. Po miesiącu znowu zaczęło się od nowa.

I teraz ciekawostka którą zaobserwowałem. Otóż gdy kocioł pracuje w nocy na ustawieniu ręcznym cały czas to trzyma ciśnienie, jak przełączę na automat (obnizona temp. nocna) to rano mam zero ciśnienia.

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz to masz jakąś nieszczelność , jak piec na gwarancji to wzywaj serwis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mogę dodać pewną informację (nie chciałem sugerować odpowiedzi), że ok 1 miesiąca przed wymianą kotła przerabiałem inst. miedzianą w ścianie (wlutowanie miękkie mufka i kawałek rury 15.

Przed pruciem ścian chciałem się upewnić.

I wychodzi mi że trzeba zacząć właśnie w tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem problem z ubytkiem wody,może nie aż  tak,żeby trzeba było dolewać codziennie,ale co jakiś czas,kocioł nie startował z powodu zbyt niskiego ciśnienia,u mnie przepuszczał odpowietrznik automatyczny na strychu,wody ubywało tak powoli,ze nie było żadnych śladów ( plam , zacieków itd. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o jakiej ilości wody mówisz ?

przy kilku litrach byłyba widoczna plama na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zaworu bezp. na strychu nie mam , jest w kotle - suchutki, wody dolewam ok 20 sekund przy pełnym otwarciu kurka na kotle.

Wczoraj wieczorem zamknąłem zawory na ogrzewaniu i ciśnienie było OK, jak tylko otworzyłem zawory momentalnie spadło do zera.

I ciekawostka jak kocioł chodzi cały czas i woda w instalacji jest ciepła to ciśnienie nie spada jak tylko zmniejszę temp. układ się wychłodzi momentalnie ciśnienie spada do 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w miejscu gdzie wstawiałeś kawałek rury jest sucho czy czuć ręką wilgoć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.