Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Scl-200 Ustawienia


mariusz46

Rekomendowane odpowiedzi

mariusz nie ma uniwersalnych ustawień .Podaj co ogrzewasz,jaki opał ,ile spalasz,jakie masz ustawienia obecnie .Z czym jest problem(za dużo pali ,smoli,kopci ,są wybuchy,czy jeszcze coś innego),więcej danych,wtedy ktoś pomoże. Ze swojej strony moge doradzić kocioł masz zwykły górniak ,trzeba rozpalać od góry ,węglem,doprowadzić pw,palić na naturalnym ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak wszystkie inne sterowniki do dmuchawy .

Nadmuch ma mieć taką moc żeby kocioł zdążył odebrać ciepło z paliwa

Przedmuchy jeżeli już w nie będzie wpadał maja mieć taką częstotliwość żeby nie było wybuchów nagromadzonych gazów a czas taki aby nie podbijał temperatury ustawionej na sterowniku .

Start pompy CO przy takiej temperaturze żeby powrót był na tyle ciepły aby  nie rosić kotła .

Parametry nadmuchu zazwyczaj wynikają z typu zainstalowanej dmuchawy i jej wydajności bo ile dmuchaw tyle różnych parametrów .Najlepiej jak kocioł pracuje w sposób ciągły bez postojów z modulowaną mocą  bo wtedy spala najczyściej i najefektywniej .

Gotowych nastawów nie ma sensu podawać bo mogą Cie tylko wprowadzić w błąd . Trzeba tylko poświęcić trochę czasu i poobserwować kocioł jak się zachowuje przy różnych nastawach i na różnych etapach jego pracy .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że mam za duże spalanie by .najmniej tak mi sie wydaje.Wczoraj od godziny 8 - 20 spaliłem dwie węglarki  około 20 kg węgla plus 6 łupek grubego drzewa.Wydaje mi sie że to za dużo.Sterownik mam ustawiony na piecu 55o  praca pompki 50 praca wentylatora

15 sekund co 10 minut na 7 pompka pracuje na 1.

Instalacja miedziucha cała ,rurki wszyskie idą w piwnicy ocieplone,piec jest nowy dom nie jest ocieplony .Może zlikwidować nadmuch a zamontować miarkownik ciągu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przez ostatnią dobe czyli 24 godziny  spaliłem 40 kg wegla paląc od góry i dzisiaj pewnie bedzie poprawka z tego co widzę na termometrze .Dom potrzebuje to bierze ile potrzebuje żeby wyrównać straty ciepła . Ważne że nikt nie marznie . Będzie cieplej to nawet połowy z tego nie łyknie . W każdym sezonie grzewczym sa dni kiedy potrzeba wiecej ciepła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.