Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabo Grzeja Ostatnie Grzejniki Aluminiowe


slawek290785

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Koledzy posiadam instalacje z ukladem zamknietym. Mam problem z ogrzewaniem a konkretnie najdalsze grzejniki.Dom mam tzw. pietrówka, czyli parter i 1pietro a kotlownia jest minimalnie nizej niz parter.Grzejniki slabo grzeja te ostatnie u gory i na dole. W obiegu jest 14 grzejnikow aluminiowych i sa zasilane z kolektora przy piecu. Z jednej rury zasilajacej  o średnicy 20 ,mam podlaczone 3 grzejniki,Z drugiej rury zasilajacej mam podlaczone tylko 2grzejniki.  Z trzeciej rury zasilajacej o srednicy 20  mam podlaczone 4grzejniki a bylo 6 grzejnikow i do 4grzejnikow byla zmieniona rura na 15 (te grzejniki slabo grzeja). Tata z kolegami stwierdzil ze dwa grzejniki najdalsze na parterze odlaczy z tej trzeciej rury zasilajacej i podepnie je kitekiem16srednica do tej drugiej co ma tylko 2 grzejniki. Wczesniej mialem pompke zalozona na powrocie i znajomy mi stwierdzil ze przeloz ja na zasilanie i bedzie lepiej grzalo. Na pietrze w sumie pomogl ten zabieg bo te ostatnie grzejniki lepiej grzeja, a te na parterze ostatnie kiepsko. Pompke ma 25/50r, jest mozliowsc jakos poprawic grzanie tej instalacji bez przerobki(stopniowania). Najblizsze grzejniki za przydlawione na zaworach,podgrzewacz cieplej wody jest przydlawiony i w sumie jeszcze to nie jest to. Zamieszcze 2zdjecia kotlowni, tylko nie widac ruru bo sa obizolowane.

Koledzy naczynie jest poprawnie podlaczone do instalacji?.Pompke mam dokladnie tak podlaczona ja na tym zdjeciu jest przedstawiona. Kierunek pchania wody do gory,a ta cala glowka co jest na 2imbusy dokrecana nie musi byc przekrecona w lewo o jeden otwor?.Myslalem zeby zalozyc mocniejsza pompke, ale czy to cos pomoze?. Z gory dziekuje za pomoc w tym temacie.Pozdrawiam.

post-41852-0-66762200-1390682018_thumb.jpg

post-41852-0-19281200-1390682050_thumb.jpg

post-41852-0-73746700-1390682112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 15 na 4 grzejniki to nieporozumienie ,co mozesz zrobić kryzowac mocniej te piersze grzejniki do skutku pompa jest wystraczajaca tylko instalacja jest skopana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.