Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dofinansowania Do Kotłów Ekologicznych


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wygląda sprawa dofinansowania do kotłów na paliwo stałe?

Jakie obowiązują programy gdzie można się zwrócic by uzyskać jakies dofinansowanie?

Co trzeba kupić by to dofinansowanie uzyskac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł to w tym wszystkim jest (był) najmniejszym problemem.

U nas w mieście program był realizowany w trzech etapach (latach).
Start programu był nieco opóźniony (rok), ze względu na liczne protesty osób zainteresowanych tym projektem.
Program ruszył ponownie i sporo osób nie zakwalifikowało się z powodu nazwijmy to formalnych.

Dla mnie dużym problemem było uzyskanie świadectwa aktu własności budynku. Była to walka z czasem i nie uregulowanymi sprawami spadkowymi. Prosta sprawa zaniedbana przez nas, mogła nas wykluczyć z programu.

Oprócz tego aktu własności budynku, należało przeprowadzić wizje lokalną budynku, podpisać na nowo umowę na wywóz odpadów komunalnych, oraz umowę na zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków, opinia kominiarska, wyciąg mapki terenu z geodezji, audyt energetyczny (była u mnie dodatkowo termomodernizacja), zawiadomienie o przeprowadzeniu remontu budynku (zgoda sąsiadów), wybór firmy z zatwierdzonej listy (do instalacji kotła i termomodernizacji), to chyba prawie wszystko z tych najważniejszych spraw.

Więc sprawa wyboru kotła, to był mało istotny problem.

Po zakończeniu programu były przeprowadzane kontrole, czy należycie kotły są użytkowane.
Można jeszcze wspomnieć, że bardzo wyraźnie w czasie trwania programu podskoczyła cena usług.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, na jaki konkretnie typ kotła sie zdecydowałeś? co spalasz? chodzi mi i to czy masz podajnik zgazowujacy czy jakis inny kociol?

 

Wymiennik żeliwny, palnik retorta klasyczna o mocy 36 kW.

 

Całość jest mocno zmodyfikowana. Nawet dzisiaj pisałem jak bardzo ograniczyłem dopływ powietrza do palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.