Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników


Damian111

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz dokladnie kocioł i jaki sterownik

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje powinienes podac na poczatku.

W tym temacie pisalismy o kotle biawar pelmax, obecnie jest to pellux 100 ze sterownikiem estymy igneo.

Twoj sterownik jest zupelnie inny.

Co do zuzycia peletu to wszystko zależy od ilości energi jaka potrzebuje twój dom, cudow nie ma. Ja osobiscie kombinowalem na rozne sposoby i spalanie ma na poziomie 15kg/dobę, oszczednosci nie znalazlem ale znalazlem zloty srodek na komfort cieply w moim domu.

 

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Właśnie tak to u mnie wyglada. Jestem zadowolony - mam cwu i powierzchnie duża do ogrzania. Teraz pale Olimpem. Wydaje mi się lepszy niż lava. Spala się bardzo dobrze. Nie wiem tylko czy nie podnieść temp ochrony powrotu - czasami kiedy wyłączy się pompa co i kocioł dopiero odpala mam 47 st. Myślałem żeby dać 55 st temp załączenia pompy co i zmniejszyć histereze kotła do 10 st. Teraz mam 15. Wczoraj włączyłem tryb fuzzy logik i jakby szybciej osiągał temp - praca kotła teraz 1,5 godz. Potem przerwa. Wcześniej chodził ponad 2 H.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasobnik czyscilem jeden raz, a kocioł mam już 4 lata. Po pierwszym czyszczeniu stwierdziłem że nie ma co czyścić. W moim przypadku trzeba czyścić pod zasobnikiem a nie zasobnik :) pod podajnikiem zbiera się pył z pelletu.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba tak samo- w podajniku na dole zbiera się pył przy początku ślimaka. Czyściłem kiedy zmieniłem lave na Olimp. Lava bardziej pylila. Olimp ma zdecydowanie mniej pyłu. Przy zmianie wyciągnąłem wszystko z rury odkurzaczem. Nie było tego dużo. Zastanawiam się czy to powtarzać czy dać sobie spokoj i po sezonie znowu wyczyścić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam ten sam piec Pellux 200touch od sierpnia. Też walczę z ustawieniami które przełożą się na ekonomię. Dom 140-150m2 w parterze plus poddasze, nieocieplony (ściana 53cm cegła), okna PCV (coś ok 2005r wymiana, z fot kamerą termowizyjną całkiem nieżle się trzymają). Ocieplenie planowane na wiosnę. Instalacja stara - same grzejniki (przeróbka całkowita tylko w kotłowni). Piec chodzi na zaworze 4D z siłownikiem z którego jest też ochrona powrotu. Do tego pogodówka i ecoster w domu. Temp zadana na kotłe 65-70C zależy od fazy księżyca i kombinowania, histereza 12-15C, CWU 42C - histereza 8C, kryzwa gryewcya 0.8 podniesiona +4C. Temp w domu 22,3-22,7C. I teraz kwintesencja całości. W zeszłym tygodniu przy temp. zewnętrznej 5-0C 150kg w 4 dni co daje 37,5kg na dobę. Masakra jakaś. Osobiście nie mam już pomysłów co zmienić jak i gdzie żeby ograniczyć tego potwora.

 

tem. kotła od wczoraj 70C

histereza 15C

przerwa 20s

podawanie 7,4s przy 100%

wydajność podajnika 10,6kg/h co daje przy podawaniu wyżej 20kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem - u mnie przez 21 dni listopada spalilem 30 workow z cwu. Powierzchnie mam podobną, tyle że dom ocieplony. Palę przy rozszczelnionych oknach ( nie wszystkie), chodzi o wentylację. Nie chce zawilgocic mieszkania a dom mam stary, nie budowany wspolczesnie. U mnie wychodzi ok. 21,5 kg na dobę. Jedynie co mi tutaj nie gra to krzywa grzewcza. Ja na mieszaczu mam krzywą 1.8 i + 2 stopnie. krzywa kotła - 0,8. Muszą sie tutaj specjalisci wypowiedziec. Ja pierwszy sezon grzeje takze nie jestem kompetentny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma może ktoś czujnik pokojowy do kotła? Czy sterownik w oparciu o czujnik będzie włączał i wyłączał pompę czy będzie sterował tylko poprzez siłownik i zawór mieszający? Zastanawiam się czy jest sens kupować CTP-02R do sterowania grzejnikami.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pokojowy może wyłączyć pompę po osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniu.

Może też sterować siłownikiem jeśli ustawisz stałą pompę i współczynnik korekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się czy jest sens kupować CTP-02R do sterowania grzejnikami.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem jest. Mam u siebie zawór mieszający i czujnik pokojowy do obwodu grzejników. U mnie się sprawdza. Jak miałem samą pompę i czujnik pokojowy, pompa działała na zasadzie start-stop w zależności od temperatury z czujnika pokojowego to miałem skoki temperatury w pokojach.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem - u mnie przez 21 dni listopada spalilem 30 workow z cwu. Powierzchnie mam podobną, tyle że dom ocieplony. Palę przy rozszczelnionych oknach ( nie wszystkie), chodzi o wentylację. Nie chce zawilgocic mieszkania a dom mam stary, nie budowany wspolczesnie. U mnie wychodzi ok. 21,5 kg na dobę. Jedynie co mi tutaj nie gra to krzywa grzewcza. Ja na mieszaczu mam krzywą 1.8 i + 2 stopnie. krzywa kotła - 0,8. Muszą sie tutaj specjalisci wypowiedziec. Ja pierwszy sezon grzeje takze nie jestem kompetentny. Pozdrawiam

Przy krzywej grzewczej jaka mam obecnie (0,6+8 - mieszacz podaj mi na grzejniki 40-42C przy temp zewn. 0-5C) jestem w stanie utrzymać stałą temp w domu na poziomie 22.3-22,5C przy różnicy temp zewnętrznej +10C - -5C. - do tego doszedłem metodą prób i błędów. kocioł u mnie nie chodzi na pogodówce także krzywa grzewcza na kotle pomijam. Spalanie dalej utrzymuję na poziomie 35-40kg/doba. - MASAKRA. Pompa CO u mnie chodzi na stałe. Spróbuję może podciągnąć krzywą do 1,8 i obniżę temp mieszacza przy osiągnięciu zadanej  temp. w domu. Lipa też jest z ochroną powrotu - bynajmniej moje takie wrażenie. Z zaworu 4D bezpośrednio rura wraca do pieca jako powrót. Jak temp na piecu spadnie załóżmy z 70 - 15 (histereza) to przez poł dnia później dyskoteka na mieszaczu (kręci mielei nie może się ustablilizować. Ogólnie jest ciekawie ;P

Ostatnio moja córka 5,5roku spytała mnie czy jak ona idzie spać do łóżeczka to ja idę spać do piwnicy ;P - niedługo tam zamieszkam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie spaliłem 45 worków. Jestem zadowolony. Przy takich temp to jest wygodnie i ekonomicznie. U mnie jest ochrona powrotu-w momencie spadku temperatury mieszacz się wyłącza i kocioł dogrzewa do zadanej temperatury. Teraz włączyłem fuzzy logic. Zobaczę czy będą różnice w zużyciu w grudniu, przy założeniu ze temp będzie zbliżona do listopada.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piec do tej pory chodził na FUZZY LOGIC. OD wczoraj przestawiony na STANDARD. Ochrona powrotu wyłączona bo mieszacz przy 4D mi swirował non stop. Po sezonie grzewczym założę mała pompkę krótkiego obiegu i z tego co czytałem powinno pomóc.

Prośba. Możesz podać nastawy dla trybu STANDARD:

100%, 50%, 30% - podawanie

100%, 50%, 30% - obroty - nadmuch

temp zadana kotła/histereza

H1 i H2

z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślę Ci zdjecia z menu serwisowego. U mnie chodzi na Fuzzy Logic. Teraz zużycie wzrosło - temperatura jest niższa. W grudniu spaliłem już ponad 13 worków. post-69562-1512808924,44_thumb.jpgpost-69562-1512808934,0126_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile będziesz miał obwodów grzewczych i czy będzie bufor? 

W biawarku jeśli będziesz instalował bufor to musisz dokupić dodatkowy moduł. Jeśli więcej niż 1 obwód grzewczy to dokupujesz kolejny moduł. Przy opcji 2-4 obwody plus bufor musisz dokupić 2 moduły.

Dasspell Green Line z tego co widzę dokupisz tylko 1 moduł.

Witam,czy możesz mi wytłumaczyć na czy polega 1 obwód grzewczy,chcę kupic  Kocioł BIAWAR PELLUX COMPACT 12kw w całym domu będzie ogrzewanie podłogowe w garażu grzejnik zasobnik c.w.u 150l czy to oznacza że będę musiał dokupić 2 moduły,co to sa te moduły sorry ale jeste zielony byłbym wdzięczny za wytłumaczenie Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli w garażu zrobisz podłogówke albo dasz duży grzejnik i podepniesz go pod podłogówke, to będziesz miał jeden obwód.

producent podaje :

w standardzie obsługa jednego obiegu c.o. ze zmieszaniem oraz pompy ładującej c.w.u.,

 

czyli jak chcesz zrobić podłogówkę na parterze i do tego grzejnik na piętrze to potrzebujesz dodatkowy modół. 

Tak ja mam u siebie. 

post-10025-0-93010600-1474483765_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam do parterowy,w całym domu ogrzewanie podłogowe+1 grzejnik w garażu i C.W.U czyli 3 oddzielne obiegi ale z tego co piszesz to mogę podpiąć ten grzejnik z garażu do ogrzewania podóogowego i wtedy będę miał jeden obwód i drugi obwód C.W.U sorry ale kompletnie się na tym nie znam ale przed zakupem kotła chcę wiedzieć czy będę musiał dokupić jakieś dodatkowe rzeczy typu moduł,czy możę lepiej dokupić ten moduł do sterownika i zrobić trzy oddzielne obwody,czy to ma jakiś wpływ na pracę kotła i jego spalanie?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podobną sytuację do mojej tzn. cały dom (parter i poddasze) podłogówka, grzejniki drabinkowe w łazienkach zasilane tak jak podłogówka (z tego samego rozdzielacza). jest to jest wtedy 1 obwód. Zasilanie CWU i sterowanie pompą jest odrębną sprawą.

Jeśli chciał byś sterować odrębnie parter i poddasze (lub np grzejniki na wysokiej temp.) wtedy będą to już 2 obwody i trzeba dokupić moduł sterowania.

 

Jednym słowem sterownik w standardzie może sterować 1 pompą i 1 mieszaczem CO oraz 1 pompą do CWU, jeśli ma być ich więcej to należy dokupić moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.