Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko 15Kw Z Podajnikiem Ślimakowym Jaki Popiół


maciekvip7777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam małe pytanie dotyczące jak powinien wyglądać popiół po spaleniu ogólnie pali się dobrze i pozostaje tylko pyłek ale czasem w momenice gdy zacznie działac na podtrzymaniu pozostają takie spieki wyplonego popiołu czy tak ma to wyglądać.

Ogólnie ciepło w domu mam dom energooszczędny 140m2 cięzki prefabrykat szkieletowy  16 cm wełny wewnątrz pod podłogówka 15 cm styropianu strop i poddasze docieplone 20 cm wełny ściany belki i płyta osb wewnątrz i na zewnątrz plus 10 cm styropianu tynk sylikat silikon komplet regipsów zewnątrz dachówka brass .NOwa instalacja wężę wysokociśnieniowe i zawory termostatyczne na grzejnikach

 

Piec 15 kw eko z podajnikiem ślimakowym ekoenergia typu brucer KMB-R adamkiewicz pleszew plus ruszt

moje ustawienia

czas dmuchawy podtrzymania 52 s

obroty dmuchawy podtrzymania 5 bieg i według zalecen producenta odsłonięta klapka na całość

czas pracy podawania 12 s

czas pauzy podawania 90 s

czas oczekiwania 15 minut

zawór afriso 4d na 3i pół oraz 3d ciepłej wody nastaw podłogówki 25 stopni

nastaw kotła 60 stopni

sterownik foster

czas pracy cwu 30 min

czas przesypu 5 ( nie wiem co to )

tryb pracy cwu zima 15kw( a na lato 5kw po przestawieniu)

krotność podawania 2

histereza kotła 2

zużycie eko groszku około 12 do 15 kg na dobę

temperatura w domu 22-23 bo mtaką lubimy czasami mikro na oknach

ogień w piecu żółty

 

w domu ciepło długo trzyma tylko chodzi o te spieki bo czasem pyłek czasem taki popiół drobny ale spieki wypalone

sam doszedłem z żoną w ustawieniach metodą prób i błędów na dobę spalamy około 12 do 15 kg na dobę temp na dworze -5

 

 

z góry dziękuje za małe podpowiedzi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.