Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Grzejnikami Brak


Justa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Od jakiegoś czasu mamy problem z grzejnikami, a mianowicie bywają dni że np. do południa grzejniki grzeją i oddają ciepło, a już kilka godzin później, ciepło od grzejników już nie odbija mimo takiej samej temperatury na piecu. Grzejniki są odpowietrzone, woda również jest w zbiorniku wyrównawczym.

W piwnicy zamontowany jest kocioł weglowo-miałowy z pompką i dmuchawką. Piec oprócz ogrzewania domu o powierzchni ok. 80 m2, podgrzewa także bojler.

Zbiornik wyrównawczy jest zamontowany na strychu, czyli ok. 4 metry nad kotłem.

 

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji i konkretnej odpowiedzi w czym może być dokładnie problem i co poprawić ewentualnie w instalacji.

 

Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o głowicę termostatyczną przy grzejnikach? (Nie jestem do końca zorientowana w zagadnieniach i nazwach :) - proszę o zrozumienie :) ) 

Głowic termostatycznych nie posiadam. Przy grzejnikach mam zawory kulowe z motylkiem, które wszędzie są odkręcone.

Dziękuję za szybką odp do tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Efekt "odbijania" ciepła (promieniowania) grzejników napewno poprawi się jeśli na ścianę za grzejnikiem przykleisz matę izolacyjną z folii aluminiowej z cienką warstwą izolacji- grub.ok.3-4mm. Ostatnio widziałem taką chyba w OBI.Sprzedają na m.. Mam nadzieję ,że przy odczuciu zmniejszonego promieniowania grzejników -temperatura na nich nie spada jeśli tak to jest wszysko ok. Nie piszesz jaka jest temp. na kotle. Jesli chcesz mieć cieplej to należy podnieść temp. wody wchodzącej na grzejniki. ponad to wydajność(moc) grzejników spada wraz ze wzrostem temp. w pomieszczeniach.Jaką masz temp. w pokojach po paleniu w kotle np. 3-godz.,6-godz.,9-godz. ?.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.