Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Kompakt Pellet 22 Kw


Martinezzz

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie trochę zimno w tej kotłowni. Speca z miernikiem możesz szukać, ale w międzyczasie zerknij czy jest jakaś regulacja docisku tej pokrywy, albo czy sznur uszczelniający leży tak jak powinien. Przy takim nadciśnieniu jakie robi wentylator palnika kocioł powinien być całkowicie szczelny, a tekst o ciągu kominowym można włożyć do zestawu głupich wymówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczystki dokręca się śrubami. Wczoraj dokręciłem je możliwie mocno. Bardziej to już chyba zerwałbym gwint. Może rzeczywiście sznur gdzieś źle leży.

W tygodniu zawezwę serwis. W końcy za coś się zapłaciło kilkanaście ciężkich klocków.

Podejrzany był dziś także popiół wokół wyczystek. Albo wczoraj go nie zauważyłem jak czyściłem piec, albo nieszczelność jest na tyle duża, że wydmuchuje nią popiół podczas wygaszania.

Moim zdaniem też nie powinno tak dymić.

Mogę jeszcze zamienić się z kolegą deklami od wyczystek i wtedy będę miał pewność co do ich szczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ciągiem to ciekawa sprawa , przecież w poscie #7 piszesz że masz za duży ciąg a jednocześnie mając palnik z wentylatorem nie potrzebujesz dużego ciągu kominowego .

ja bym raczej stawiał na zapchane kanały w kotle lub źle złożony kocioł po czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzenia co do dużego ciągu mam przy nagrzanym kominie..do tego jak dojdzie wiatr to już w ogóle. Przymykałem wówczas szyber na rurze łączącej czopuch z kominem.

Od wczoraj szyber otwarty na max. by wyeliminować jego wpływ na nieszczelność wyczystek.

Dymiło od momentu zainstalowania kotła. Myślałem, że jak dokręcę śruby to przestanie. Jednak nie, więc muszę zgłosić reklamację.

Też uważam, że wentylator przy rozpalaniu wymusza ciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą jeszcze raz odkręciłem wyczystki. Ewidentnie sznur jest nierówno ułożony. W kilku miejscach występują przedmuchy. Miejsca te są osmolone. Tam gdzie sznur dobrze dolega jest jasny.

Poza tym widziałem jak w tych miejscach wyleciały iskry. Stąd ten popiół.

Dwoniłem do Deforo ale koleś mnie zbył. Kazał wysłać zgłoszenie @.

 

Mnie tam rybka jak zgłaszam ale jakość obsługi klienta pozostawia wiele do życzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek, albo w piątek ma być serwis Defro. Przy okazji poproszę ich o zmierzenie ciągu. Wtedy będę miał jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spalanie 30kg/24h faktycznie niemałe ale na taka powierzchnię o wiele zmniejszyc już się raczej nie da przy pomocy samych ustawień, nie bez znaczenia jest bardzo niska temperatura w kotłowni.

Ja osobiści spalam ok 0,9kg - 1kg (średnio) pelletu na godzinę przy ogrzewanej powierzchni 140m2 tylko podłogówka (niestety nie dokończone izolacje ścian), w pomieszczeniach mam ustawione 16 C.

Pellet fi8 kupuję na miejscu u siebie (w Guzewie k. Rzgowa) za 780zł/t, całkiem dobry, ma tylko troche pyłu.

 

Co do szczegółowych ustawień to nie będe się rozpisywał bo mam zupełnie inny piec, ale mój pracuje ok. kwadrans z pełną mocą, a następnie ok 2 godziny stoi wygaszony i tak całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy z kolegą kalkulator do obliczania spalania w naszych kotłach przy konkretnych ustawieniach sterownika. Przy takim spalaniu jak teraz roczny koszt wychodzi od 2500-3000 Plnów w zależości też od ceny zakupu.

 

 

Mieliśmy się wybrać po próbki tego spod Rzgowa /o ole to ten sam/, ale obecnie mamy tyle różnych pelletów, że na razie walczymy z tym co mamy.

Wiadomo, że pellet pelletowi nie równy.

Podeślij jednak namiary na ten Twój.

 

Ustawieniami to rzeczywiście znacząco nie zejdę. Myślę, że jak będzie ze 2-3 kg na dobę to max.

 

Dziś przestawiłem go na 4 sekundy pracy podajnika i 6 sek. przerwy. Zobaczymy jak wyjdzie spalanie.

 

Jakie znaczenie może mieć temp. w kotłowni? Wcześniej pojawiło mi się już w głowie to pytanie.

 

Jaką masz histerezę przy tak długim czasie w czuwaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szczegółowych ustawień to nie będe się rozpisywał bo mam zupełnie inny piec, ale mój pracuje ok. kwadrans z pełną mocą, a następnie ok 2 godziny stoi wygaszony i tak całą dobę.

Tak sobie na szybko baniuję..

 

Twój piec pracuje 15 min, później 2h stoi. Czyli wykonuje ok 10 takich cykli na dobę. Łączny czas pracy  w ciągu doby to ok 160 min. Skoro masz zużycie 1 kg/h to na dobę spalasz 2,5 kg pelletu? Chyba że coś źle liczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam telefon  533201020 firma Ecogecco (mają swoją stronkę, sprzedają również przez Alledrogo).

 

Temperatura w kotłowni ma znaczenie, piec musi ogrzać powietrze powiedzmy z 4 stopni do iluś tam, gdyby miał powietrze o temp np 21stopni zuzył by mniej energii choć to raczej małe rożnice. Nie bez znaczenia są też straty pieca do otoczenia.

 

Co do Histerezy to mam ustawione 15 stopni przy temp. zadanej pieca 65st.

 

Źle liczycie ;)

Co do zużycia to wyliczam średnią dla jednego załadunku - załadunek 180kg (12 worków) wystarcza na ok 196 godzin, wartość 0,9kg/1h jest wartością średnią, a zużycie dobowe wynosi ok. 22kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswidczenie nie jest wielkie, palę od 2 miesięcy, i o ile ten fi6 sprawiał kłopoty (dużo pyłu w workach) o tyle ten fi8 jest moim zdaniem lepszy, jest dość ciemny, twardy, zapach dymu wskazuje na drzewa liściaste, spieki powstają minimalne lub wcale, zresztą mój palnik czyści się samoczynnie i ewentualne spieki ladują w popielniku.

Pellet kupują w 1t opakowaniach i konfekcjonują.

Jeśli ktoś ma zamiar kupić więcej to powinien sam się przekonać o jakości i czy spalanie w jego piecu przebiega poprawnie a dopiero podejmować decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem na próbę pellet ze wschodu to nie mogłem go zapalić w palniku i poszedł na ściółkę dla koni

też był ciemny, podobno dębowo - bukowy, a cena wcale nie nie była niska - prawie 850/t.całe szczęście że to było tylko 100kg.

 

Dobry pellet jest w Żyrardowie, fi 6 ,w lecie po 680/.t - w miarę mało spieków, tylko mój podajnik jest na fi 8 i fi 6 dużo bokiem przelatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę 780zł/t, i uważam, że to rozsądna cena za tą jakość. O ból głowy przyprawia cena inych "markowych" wyrobów typu 1000zł/t :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 worów pelletu z Rosji, ale jeszcze nim nie paliłem.

Obecnie palę fi6 jasny i bardzo krótki. Zapala się w mig. Po minucie już się rozpala. Jest chyba 100% iglasty. Nie wiem bo to no name, ale sypie się równo do palnika i dobrze jara.

Mam jeszcze próbki z Piotrkowa Tryb. eksportowanego do Belgii i Włoch no i Barlika fi 8.

Jak skończą mi się zapasy to kupię ten spod Rzgowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z Defro byli i przyznam, że nawet postarali się pomimo zonka, ktory spotkał ich podczas wymiany sznura.

Okazało się, że oryginalny sznur w jednej z wyczystek był 12 mm, podczas gdy na stanie mieli tylko 10-kę i 15-kę. Teoretycznie Defro innych sznurów poza 10 i 15 nie używa. Zagadką więc jest sznur 12 mm użyty fabrycznie w mojej wyczystce. Bedą sobie to wyjaśniać..

10-ka okazała się za wąska, 15-była za szeroka..ale jeden z nich postanowił go sklepać i udało mu się wcisnąć 15-kę, ktora poźniej ładnie się rozłożyła po obwodzie wyczystki..grunt to dobry pomysł.

Teraz niezależnie od ułożenia wyczystki piec jest szczelny.

Zobaczymy czy patent sprawdzi się na dłuższą metę, ale powinno być wszystko ok.

 

Przy okazji zmierzyli ciąg kominowy. Dziś silnie wieje, ale wahał się od 15-17 Pa przy chłodnym kominie i wyłączonym wentylatorze, poprzez 20-25 Pa przy włączonym do 30 Pa i powyżej przy pracującym kominie i wentylatorze.

 

Zastanowię się nad zakupem RCK aby ustabilizować ciąg ale wcześniej chyba założę "Strażaka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest firmowo zamontowane jakieś przyłącze do tego strażaka? Bo w palnikach wrzutkowych to chyba jest to bardziej zabezpieczenie typu "dmuchamy na zimne" i u wielu innych producentów oryginalnie nie występuje (ale rurę przy palniku jak ktoś chce to można łatwo dostosować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wyłącznik termiczny na wlocie pelletu do palnika, dodatkowo rura doprowadzająca pellet, ta plastikowa , karbowana jest z jakiegoś materiału, który przy temp powyżej 100c się rozpada, kurczy? i jest przerwa pomiędzy palnikiem i  podajnikiem.

Jako takiego strażaka z wodą nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to się nazywało nasada kominowa, nie wiedziałem, że to też strażak :P Może kol. Martinezzz podpowie o którego mu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o strażaka -nasadę kominową ;)

Jeśli już poruszyliśmy kwestię zabezpieczeń to Kompakt Pellet ma też tą rurę z tworzywa, które w razie cofnięcia płomienia przepala się robiąc przerwę między palnikiem a zasobnikiem. Dodatkowo jest termik, który wylącza zasilanie, czyli podajnik i dmuchawę w razie nadmiernej temperatury kotła oraz dodatkowo otwiera się zawór puszczający wodę z sieci poprzez wężownicę schładzającą umieszczoną w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie..jest zaje...fajny progress w spalaniu. Po 25 h pracy zasypałem nie całe 1,5 worka /ok. 21-22 kg/.

Wczoraj zasypałem podajnik innym pelletem. Również fi 6 ale bardziej twardym i odrobinę dłuższym niż ten, ktorym paliłem do tej pory. Tak czułem, że ten pellet nie był dobry bo dużo trzeba było go podawać /4s praca podajnika, 6 s przerwy/ i były to już w zasadzie parametry graniczne. Przy większej przerwie brakowało już paliwa w palniku.

Przy nowym pellecie ustawiłem wczoraj 4/7 i jeszcze jest za dużo bo kocioł przebija zadaną o 2-3 stopnie.

Dziś zmieniłem ustawienia 4/8, więc spalanie powinno spaść.

Myślałem, że przy mojej instalacji i kubaturze domu nierealne jest 20 kg/24h ale chyba jest to możliwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że tańszy ;) 750 PLNów za tonę. Ten wcześniejszy kosztował 800 PLNów. Kupiłem go razem z piecem. Sprzedawca tak go zachwalał a to po prostu jest g... Spala się ładnie, nie pozostawia spieków, nie smoli kotła ale daje mało energii.

Wiesz, na razie porównuję go z jednym pelletem. Może okazać się tak, że ten nowy będzie gorszy od Barlinka ale to trzeba porównać.

Jeszcze co zauważyłem przy zamianie pelletu to zdecydowanie szybciej się zapala. Faza przejścia jest praktycznie pomijana bo od razu wartość fotokomórki skacze na poziom w fazie pracy.

 

Jedyne czego brakuje mi przy moim sterowniku to backup ustawień.

Zmieniam pellet i muszę za każdym razem podawać inne parametry pracy.

Tech powinien nad tym pomyśleć.

 

P.S. W międzyczasie szkolę się z obsługi i ustawień Defro Eko Duo Uni na ekogroszek. Sąsiadka już nie ma sił do tego kotła. Podjąłem się jej pomocy.

Ale powiem Wam, że gdy zobaczyłem jej kotłownię i piec, szczególnie w środku, to tylko utwierdziło mnie to w przekonaniu, że dobrze zainwestowałem w źródło ciepła ;)

Mam nadzieję, że uda mi się jej pomóc by ustawić tego smoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.