Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dofinansowanie Do Wymiany Pieca, Kotła Na Paliwo Stałe Kraków


Mirek39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co o tym sądzicie  Dofinansowanie do wymiany kotła ,pieca na paliwa stałe wegiel drewno  na bardziej ekologiczne czyli kotły i piece gazowe, elektryczne ( elektryczne to mnie śmieszy). Czy warto brać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie  biorąc coś takego podpisuje ( cyrograf) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to dopłata do wymiany źródła ciepła jest teraz do wzięcia, ale do 2018 płać sobie za luksus sam, bo dopłaty do kosztów eksploatacji zaczną się po wprowadzeniu zakazu.

W takim razie jaja sobie robią. Lepiej poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłata 900 zł do kilowata mocy nowo zainstalowanego kotła ekologicznego ,a jak zostanie kasy z wymiany kotła to panu wymienimy grzejniki i część instalacji a jak zostanie to jeszcze zamontujemy solary te słowa to słowa.Doradca Techniczno -Handlowy firma X która odwiedziła mnie i sąsiadów. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś czytałem o tym programie w Krakowie, brzmi dość niewiarygodnie. Rzeczywiście płacą za kW mocy kotła? Czyli jak kupisz sobie kocioł gazowy 30kW to otrzymujesz 27 tys.? Kto sprawdza jakiej mocy kocio jest potrzebny, nie ma limitu?

 

Szczerze to ja bym się nie zastanawiał, tylko brał jak dają!

 

Taka ciekawostka, na śląsku dofinansowanie to nie więcej niż 6000zł, następnie można spodziewać się kontrolz SM, czy kocioł jest używany i czym palisz.

 

 

ok, znalazłem.... http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=54093

Chyba już rozumiem, czemu jechali do mnie aż z Krakowa po stary kocioł 28kW

Rozdawnictwo publicznych pieniędzy kwitnie w najlepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś czytałem o tym programie w Krakowie, brzmi dość niewiarygodnie. Rzeczywiście płacą za kW mocy kotła? Czyli jak kupisz sobie kocioł gazowy 30kW to otrzymujesz 27 tys.? Kto sprawdza jakiej mocy kocio jest potrzebny, nie ma limitu?

 

Szczerze to ja bym się nie zastanawiał, tylko brał jak dają!

 

Taka ciekawostka, na śląsku dofinansowanie to nie więcej niż 6000zł, następnie można spodziewać się kontroli niespodziewana z SM, czy kocioł jest używany i czym palisz.

Tylko jak pisałem wczesniej (cyrograf)podpisuje i musze grzać tym co wezme, A kocioł mam 5 letni tłoka i co teraz gaz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma limitu arthi a gosciu  z firmy x mi mówi jak zostanie kasy to się podzielimy, no jaja jaja i jeszcze raz jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest dla mnie jasne, w końcu na tym to polega. Pytanie tylko co z nadwyżką kasy, np. gdybyś zamiast solary i inne duperele, zrobił najtańszą możliwą  wymianę kotła i pozostałą kwotę przeznaczył na docieplenie? Powiedzmy teraz masz 25kW to jest 23 tys. zł, kocioł gazowy kosztuje 3500, montaż projekt, powiedzmy da w sumie 8-9tys zł. Docieplenie jest lepsze niż wszystkie solary i fitchery, wymyślne kotły i automatyka razem wzięta. Prosty kocioł kondensacyjny załatwia sprawę

 

No właśnie znajdź innego instalatora, jakie podzielimy. :D

Nie pisz już nic więcej, ręce opadają, korzystaj póki można... pieniądze lubią ciszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś czytałem o tym programie w Krakowie, brzmi dość niewiarygodnie. Rzeczywiście płacą za kW mocy kotła? Czyli jak kupisz sobie kocioł gazowy 30kW to otrzymujesz 27 tys.?

Raczej chodzi o moc zainstalowanego kotła węglowego. Brać, nie gadać! Balujemy na koszt podatników.

 

Tylko jak pisałem wczesniej (cyrograf)podpisuje

Ale czy ktoś zmusza, by już teraz podpisywać? Możesz poużywać obecnego kotła jeszcze parę lat, a wymienić tuż przed 2018 rokiem. Kto wie, jak się rozwinie sytuacja po wyborach samorządowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję też dobrze rozeznać się w programie, bo chłopcy instalatorzy mają to pewnie dobrze rozgryzione, zwróć uwagę na punkty i kryteria wyboru. Im więcej zabawek zadeklarujesz pewnie tym większa szansa otrzymania dofinansowania: Na śląsku zawsze była ograniczona pula pieniędzy, przy takich kwotach jak u ciebie to pewnie jest ich  jeszcze mniej. Idź do UM zorientuj się jak to wygląda ile osób otrzymało rok temu, tak bym zrobił na twoim miejscu. Jak i kto sprawdza liczbę zadeklarowanych kw, ilość zlikwidowanych kotłów, takie rzeczy. Generalnie fajny program, żyć nie umierać :)

 

  • ilość zlikwidowanych kotłowni węglowych - 1 pkt /za każdy 1 kW mocy zainstalowanej kotłowni,
  • ilość zlikwidowanych pieców węglowych - 10 pkt /za każdy piec,
  • zainstalowany kolektor słoneczny – 1 pkt / za każdy 1m2 powierzchni jednak nie więcej niż 10 pkt,
  • zainstalowana pompa ciepła – 0,5 pkt / za każdy 1 kW mocy grzewczej jednak nie więcej niż 10 pkt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zostanie trochę do podziału między firmę X i ciebie :D .

Wystarczy na dostawę cebulki za kratki  ;) dla obu stron.

 

Pozdr.

Dlamnie to kotlety ,ale pozamykają instalatorów co i co znowu afera .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że instalator zupełnie obcej osobie zaproponował taki układ, może świadczyć o skali zjawiska i o tym jak to jest kontrolowane... nijak! Na uczciwej pracy to się jeszcze nikt nigdy w życiu nie dorobił. Poważnie nie pisz już nic więcej, bo w internecie to zawsze sami niewinni...  poczytaj umowę i regulamin bardzo dokładnie, tyle mogę doradzić, nie patrz na innych, wykorzystaj jeśli masz taką możliwość. Jak nie ty, to ktoś inny zgarnie dofinansowanie, tego możesz być pewny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o moc zainstalowanego kotła węglowego. Brać, nie gadać! Balujemy na koszt podatników.

 

Ale czy ktoś zmusza, by już teraz podpisywać? Możesz poużywać obecnego kotła jeszcze parę lat, a wymienić tuż przed 2018 rokiem. Kto wie, jak się rozwinie sytuacja po wyborach samorządowych.

Nikt mnie nie zmusza ale czy bedzie dofinansowanie za kolejne pare lat nie pisze tego wszystkieo tylko w swoim imieniu ale jest wielu zainteresowanych w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie to kotlety ,ale pozamykają instalatorów co i co znowu afera .

Zapomniałem ,I komisje powołać potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Panowie i co brać czy nie brać dofinansowania o to jest pytanie ,cyrograf podpisać czy nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie nie zmusza ale czy bedzie dofinansowanie za kolejne pare lat

Trudno o pewność, ale w sytuacji zbliżającego się zakazu raczej będą musieli obdzielić dotacjami wszystkich chętnych. Ja osobiście bym się nie spieszył z uwagi na to, że przez te parę lat by trzeba było łożyć samemu na wyższe koszty ogrzewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz racje Juzef koszty ogrzewnia gazem a weglem to znaczna różnica,a do tego pogłoski odnośnie podatku od darowizny,czyli dostajemy 20,000 a podatku ile nic nie wiadomo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz racje Juzef koszty ogrzewnia gazem a weglem to znaczna różnica,a do tego pogłoski odnośnie podatku od darowizny,czyli dostajemy 20,000 a podatku ile nic nie wiadomo .

Dopytaj UM, w Katowicach w 2011 trzeba było płacić, w 2012 nie... instalator, który proponował niezdrowy układ, też pewnie będzie dobrze poinformowany. Nie liczyłbym, na to żeby dopłaty były wyższe, raczej ktoś się puknie w głowę i przekalkuluje powyższe, bo to jakąś paranoja, żeby były takie dopłaty. Za 0zł można sobie odstawić kotłownie jak marzenie, wartą kilkadziesiąt tysięcy, chyba coś tu nie gra, poza tym na logikę im więcej chętnych, tym miej pieniędzy...

 

Gdzieś czytałem, że w Krakowie jest do likwidacyj kilkadziesiąt tysięcy kotłów, jeśli każdy miałby dostać 20 tys. to daje jakieś astronomiczne kwoty, a z kolei te dopłaty do różnicy zapowiadają się bardzo skromnie.

 

 

Poszperałem trochę, tak jak mówię pieniądze lubią ciszę. Super miliony zap.. na luksusy garstki, ciekawe kto się znalazł w tej 30 szczęśliwców :lol:

 

http://www.dziennikpolski24.pl/pl.php/region/miasto-krakow/stop-smog/1269649-wymien-piec-zacheca-urzad-ale-pieniadze-dostaja-nieliczni.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzieś czytałem, że w Krakowie jest do likwidacyj kilkadziesiąt tysięcy kotłów, jeśli każdy miałby dostać 20 tys. to daje jakieś astronomiczne kwoty, a z kolei te dopłaty do różnicy zapowiadają się bardzo skromnie.

 

 

Poszperałem trochę, tak jak mówię pieniądze lubią ciszę. Super miliony zap.. na luksusy garstki, ciekawe kto się znalazł w tej 30 szczęśliwców :lol:

 

http://www.dziennikpolski24.pl/pl.php/region/miasto-krakow/stop-smog/1269649-wymien-piec-zacheca-urzad-ale-pieniadze-dostaja-nieliczni.html

 

Kraków szykuje sie do organizacji olimpiady zimowej - tam będzie  potrzebna naprawdę duża kasa a nie kasa na kotły i inne duperele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, krakowskie centusie na pewno mają pochowane po kątach nadwyżki.

 

PS. Organizacja olimpiady nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia, na takim przedsięwzięciu można tylko popłynąć, szkoda tylko, że za publiczne pieniądze, znowu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, krakowskie centusie na pewno mają pochowane po kątach nadwyżki.

 

Przyjedz do nas to się przekonasz ile tej kasy pochowane po kątach.Jak  Ci narazie zdrowie dopisuje wiek masz produktywny to się ciesz a jak dostaniesz emeryture to zobaczymy  co wtedy  napiszesz albo jak będziesz chory czego nie zycze i bedziesz musiał  gazem,prądem grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.