Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniem Sterownika (Proszę O Pomoc)


DjJoker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem a raczej prośbę.Proszę pomóc mi ustawić właściwie sterownik pieca.Mam piec 17kw,sterownik pieca Yeti(Domer),do tego zestawu jest dmuchawa.Piec był kupiony z myślą o paleniu miałem,ale miału ten piec raczej nie widział.Teściu kupił go kiedyś a od pewnego czasu ja mieszkam w tym domu i zacząłem palić.Dmuchawa nie miała klapki odcinającej powietrze ale zakupiłem taką klapke zamontowałem i już nie ciągnie lewego powietrza.W piecu palę węglem kamiennym orzech klasa I.Czopuch przymknięty na pierwszy ząbek(ząbków jest 3).Sterownik ustawiony następująco:temperatuta zadana 45 stopni,max obroty dmuchawy 3 na 12,min obroty 2 na 12,przedmuch 7 s co 15 min.Pale od góry.Stałopalność na 23,5 kg węgla wynosi ok.24 godzin czyli chyba dobrze,ale zależy mi na tym żeby węgiel palił się jak najefektywniej(oddawał jak najwięcej ciepła,jak naj mniej w komin).Myślałem żeby ustawić przedmuch 7s co 10 min.Proszę o sugestie i wskazówki.Aha mam jeszcze klapke w drzwiczkach zasypowych odchylową na dosłownie 5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem,Najchętniej użyłbym miaornika ciągu ale nie mogę zamontować go bo dolne drzwiczki nie są przystosowane do tego.Proszę mi tylko napisać czy lepiej jak przedmuch będzie co 10 min czy jak co 15 min.Myślałem też o wyłączeniu dmuchawy i o bardzo delikatnym otwarciu dolnych drzwiczek ale niechce mi się biegać do kotłowni żeby otwierać szerzej jak temperatura spadnie a później zamykać jak wzrośnie. Myślałem też żeby zwiększyć czas przedmuchu z 7s na 10s albo więcej.Teraz mam już bałagan w głowie i nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha mam jeszcze klapke w drzwiczkach zasypowych odchylową na dosłownie 5 mm

 

Jesli palisz z dmuchawą to kocioł powinien być szczelnie zamknięty ,bo możesz kiedyś nie wyjść z kotłowni.A co do przedmuchów to zależne od wielu czynników, najlepjej próbować ,obserwować i wyciągać wnioski. Kazdy ma inne warunki ,moc kotła,opał ,komin i wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!Po długich przemyśleniach zamontowałem miarkownik.Drzwiczki kupiłem,wyciąłem dziurę i zamontowałem na fabrycznej klapce pieca,a miarkownik wkręciłem wczoraj w płaszcz pieca.Muszę powiedzieć że miarkownik to super urządzenie.Dzięki za podpowiedzi o zmianie dmuchawy na miarkownik.Rozpalam w piecu ustawiam temperaturę i na cały dzień mogę nie zaglądać do pieca(chociaż narazie co 3 godzinki profilaktycznie idę sprawdzić co się dzieje).Jeszcze raz dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy piec nie ma otworu na ten miarkownik to trzeba wycinać i gwintować otwór na ten miarkownik plus specjalne drzwiczki z klapką .Nie znam sie na tym to by musiał zrobić fachowiec co nie.Bo gdzieś trzeba wkręcić ten miarkownik.No i nauczyć się palić na nowo z tym urządzeniem.Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze uczyc sie palic z tym urzadzeniem na nowo nie trzeba bo wrzucam tylko wegiel do pieca,rozpalke na gore podpalam od gory i dalej samo urzadzenie sobie steruje powietrzem.ustawiam tylko temperature.mialem juz miejsce zeby wkrecic(a musze sie pochwalic ze wkkrecalem bez spuszczania wody) trzeba byc szybkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że jest to do zrobienia.Kupujesz taką klapke http://allegro.pl/regulator-ciagu-komina-klapka-za-dmuchawe-023-i3874057458.html i zakładasz ją w miejsce dmuchawy.http://www.kotly-co.pl/offer/kotly-centralnego-ogrzewania-uniwersalne-uks.html tutaj masz na zdjęciach takie rozwiązenie przy zwykłym miarkowniku.Musiałbyś umiejscowić ten elektroniczny miarkownik gdzieś nad tą klapką którą zmontowałeś zamiast dmuchawy coś takiego jak w tym temacie post nr 4 https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11906-miarkownik-unister-ustawienie-parmetrow/ . Najgorsze jest to że elektryczny miarkownik ma 2 opcje albo klapka jest otwarta albo zamknięta,a zwykły miarkownik elegancko sobie uchyla klapke mocniej albo słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.