Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniami Kotła Domgaz Markus


lukaszek016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z ustawieniem kotła na ekogroszek DomGaz Markus 25 kW z podajnikiem rynnowym i sterownikiem Elster Pefekt PID Dynamic. Kocioł został zakupiony w marcu 2013 r. Zakładał go hydraulik, który zamontował i na tym skończył. Kilka razy w tygodniu występował "Pożar podajnika", zwiększyłem zatem czas podawania i problem ustąpił. Żeby być pewnym, że wszystko jest w porządku przyjechał serwisant z Domgazu i potwierdził, że wszystko jest dobrze ustwione, tylko czujnik temperatury podajnika jest fabrycznie za blisko kotła i przesunął go w stronę zbiornika na opał. Od tej zimy cały czas są problemy ze spalaniem. Powstaje ogromna ilość sadzy na ściankach, drzwiczkach, osadza się wszędzie. W pozostałościach po spaleniu znajdują się "ziarna" ekogroszku. Nie wiem czy efektem spalenia ma być popiół, jednak są to takie pospiekane kawałki, od kilku dni trzeba je łamać na końcu, bo nie opadają i blokują płomień. Dom jest stary, z około 1975 roku, okna wymienione, ocieplony, 120 m2. Moje ustawienia:

 

Moc kotła - 75% : Podawanie 10s Przerwa 54 s

Temp zał. pompy - 53

Tryb pracy kotła - automatyczny

Przerwa podtrz. - 20min

Czas wygaszania - 90min

Max moc kotła - Podawanie 10s przerwa 38s

Min moc kotła - Podawaie 10s przerwa 300s

Histereza CWU - 5

Obroty min dmichawy - 18%

Obroty max dmuchawy - 60%

Nadmuch podtrz. - 20s

Bezwładność obiektu - 1600s

Powietrze/opał - 4,5

 

Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie parametry mam zmienić dokładnie? Dodam, że na wentylatorze mam przesłonę, która jest otwarta bardzo mało, szczelina to około 10mm. Nie powinienem też zmniejszyć trochę mocy? Pieca nie wybierałem ja, tylko hydraulik, a dom nie jest mój tylko rodziców, a oni ustalali z hydraulikiem jaki to ma być. Według mnie moc 25kW to trochę za dużo na dom o takiej powierzchni, ocieplany, okna plastikowe, bez ogrzewania podłogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam mosiada też Markusa dużej mocy, ale to niema znaczenia mam problem z połączenie bez przywodowo, by włączało teperature zdalnie nie reaguje na podawaną urządzeniem Eurostar nawet wymieniłem sterownik na nowy tz. Odbiornik i nadajnik i nic może ktoś poradzi może w ustawieniach, ale sprawdzałem nic tam niem w programie pieca  proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.