Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Rynnowy + Pelet ( Defro Duo Uni 15)


grzechp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam kocioł Defro Duo Uni 15.

 

Prubowałem palić groszkiem, ale wszędzie brud i syf.

Prubowałem palić pestką wiśni suszoną, ale rury od wtornego spalania zrzucają lekkie niedopalone pestki z rynny i w podajniku śmierdzi kwasem.

Tera próbuję palić peletem.

Czy ktoś z forumowiczów już pali peletem w tym piecu i mógłby się podzielić wyjściowymi nastawami od których mógłbym zacząć?

 

Dom 155m2.

15cm styropian.

25cm wełna.

Ciepło idzie tylko w 90m2 podłogówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ten typ palnika nie nadaje się do spalania żadnego opału.

To moje subiektywne stwierdzenie. Jest na pewno nieco radykalne, ale nie potrafię sobie wyobrazić, jak ten palnik ma według prawideł spalać doszczętnie opał.  

 

Niedawno opisałem problem nieco żartobliwie w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8428-jak-palic-w-kotle-z-palnikiem-rynnowym/page-70?do=findComment&comment=169958

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ten palnik do niczego się nadaje domyśliłem się po zeszłym sezonie.

W związku z tym próbuję innych opcji.

Ogólnie wstyd że taka firma jak Defro w jednej chwili reklamuje ten piec jako świetny do groszku, owsa, peletu i innych paliw a potem nagle się rakiem z tego wycofuje.

 

No ale piec jest. Palnik jest. Trzeba się ratować jak można.

 

Sambor,

Jakie ogólnie powinny być optymalne ustawienia samego pieca do peletu.

Rozumiem że powrót 55-60.
W takim razie jaka temperatura zadana. Mam jeszcze ustawione 65 stopni jakie miałem jak paliłem groszkiem.

Ogólnie to jestem tu zielony i nawet nie mam pojęcia skąd te wspomniane przez Ciebie 55-60%.
Czemu powrót z podłogówki w okolicach 25-30 jest zły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania pelletu to bazuje ono na zgazowaniu tego paliwa i spalaniu gazu drzewnego powstałego w procesie gazyfikacji, w związku z tym cały proces spalania powinien odbywać się w wysokiej temp - co pozwala na lepsze zgazowanie paliwa i zmniejszenie smolenia oraz wytwarzania sadzy w kotle.

Kotły na pellet mają zalecany montaż zaworów 3-D na powrocie 55 - 60C , czyli temp wyjściowa z kotła powinna być na poziomie min 70C

Powrót z podłogówki może być 25-30 C ale nie bezpośrednio na kocioł, ten powrót musi być podgrzany do min 55C lub więcej np zaworem 3-D na powrocie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odgrzeje temat

 

jakie wnioski uzytkownikow ddu na pellecie. ja bede chcial u siebie przeprowadzic taki test...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.