Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Jest Maksymalna Temperatura Grzałki Do Bojlera?


Heniek1234

Rekomendowane odpowiedzi

Część,

 

Pytanie dotyczy konkretnie grzałki Kospel 2 KW. Zamontowałem do bojlera, ustawiłem prawie na maksimum, ale termostat się nie włącza, mimo że na bojlerze pokazuje 1/3 temperatury. Niestety ten bojler nie ma skali Celsjusza (Kospel 120 WP), po prostu na tarczy zamiast skali jest czerwona grafika - im bardziej w prawo tym cieplej. Dziś odpaliłem piec, podgrzałem bojler na 55-60 stopniach, po godzinie wskazówka w 1/3 to myślę włączę grzałkę, niech dogrzeje. A tu zonk, termostat w grzałce uznał, że temperatura jest wystarczająco wysoka. Tak więc pytanie proste - czy ktoś wie na ile pozwala mniej więcej termostat w grzałce Kospel ?

 

 

Zdjecie grzałki w tym linku:

 

http://www.aldom-ogrzewanie.pl/KOSPEL-Grzalka-z-termostat-GRBT-2-kW/631/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe po co tak grzać ?

Im wyższa temp CWU tym wyższe straty ciepła zasobnika, dodatkowo myjesz się w wodze o temp 45C, ew do kąpieli trochę cieplejsza do zmieszania z zimną.

Obecnie są tendencje aby CWU nie przekraczała 60C.

Tylko w funkcji włączonej antylegionelli   ma ponad 65C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie szkoda na straty ciepła chyba ze owiniesz bojler ładnie wełną z 20cm :)

 

Ja u siebie mam w lecie np ustawione cwu na 45°C a w zimie na 50°C i wystarcza w zupełności, jak dla domowników i tak z gorącą jest woda czasem :) Raz w tygodniu ze przegrzewa zbiornik na 70°C na antylegionella i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety nie wiedziałem, że skala graficzna to taki badziew. Zresztą podobnie z grzałką - też tylko pogrubione kreski niebieska i czerwona, bez wskazania jaka to temperatura. Tak więc jedyny pomysł na jaki wpadłem, to na piecu ustawić 50 stopni, poczekać 2 godziny, zamknąć bojler i włączyć grzałkę. Dzięki charakterystycznemu cyknięciu termostatu wiem mniej więcej gdzie jest 50 stopni na grzałce. Odnośnie izolacji - bardziej mnie martwi izolacja rur CWU - u mnie pompy CWU nie ma, jednak już usunąłem rączki zaworu z wyjścia i powrotu CWU, bo to chyba jedyne miejsca gdzie jest duża strata ciepła. Rury są owinięte pianką, niestety w niektórych miejscach tylko jedną, co da się wyczuć. Przymierzam się do wykonania profili z blachy celem zasłonięcia idących w piwnicy rur CWU (z wełną mineralną pod blachą). Może wtedy grzałka mniej będzie pracowała. Zresztą najbardziej wkurza mnie to w nocy (niepotrzebne grzanie rur CWU), ale przecież zaworu nie zakręcę, a z tego co czytałem nie opłaca się ustawiać sterownika czasowego (np. że grzałka zaczyna podgrzewać dopiero od 5 rano).

 

Macie jakieś doświadczenie w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.