Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek Ciśnienia/wody W Co. Junkers Zse 24-4.


Krasa87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem tu nowym użytkownikiem, niestety niezbyt dobrze znam się na całym temacie ogrzewania. Problem dotyczy ubytku wody w piecu Junkers ZSE 24-4 MFK 23 Eurostar. Od jakichś dwóch tygodni codziennie rano i wieczorem tracę ok. 1 bar ciśnienia na piecu. Wygląda to następująco - rano sprawdzam, jest 1 bar, dolewam wody do 2 barów, po czym wieczorem znowu jest 1 bar...i tak cały czas, dolewanie 2 razy dziennie. Instalacja zamknięta z naczyniem wzbiorczym w piecu, piec w garażu, ogrzewa parter i jedno piętro. Instalacja ostatnio modyfikowana ok. 5 lat temu - wszędzie miedź, jedynie w dwóch pomieszczeniach na piętrze plastiki (kuchnia i łazienka). Sprawdzałem wszystkie grzejniki, nie są zapowietrzone, wycieków również póki co nigdzie nie widać - jedyne co mnie dziwi to że co jakiś czas (3-4 dni), na szczytowym odpowietrzniku znajdującym się na strychu, po ręcznym odkręceniu ulatuje z intalacji dosyć dużo powietrza. Totalnie się w tym nie orientuję, dlatego też proszę bardziej obeznanych użytkowników o pomoc. Jeżeli potrzebujecie więcej informacji, zadajcie pytania a ja będę starał się na nie odpowiadać.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

 

Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie robiłem. Z tego co patrzyłem teraz w instrukcji i przy piecu, to w naczyniu przeponowym jest odpowietrznik ręczny i zawór do napełniania azotem (najbliżej sciany, tak jakby zawór rowerowy). Rozumiem, że należy wyłączyc piec i na zimno podpiąc tam jakiś manometr/pompke i sprawdzic cisnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Sprawa niejako się wyjaśniła, jeden pion do łazienki i kuchni na piętrze został wymieniony, widoczny był na nim przeciek. Teraz natomiast mam inny problem. Jakiś tydzień po wymianie było wszysko ok. Tzn na zimno 1 bar, jak grzało (70 stopni) dochodziło do 2 barów - czyli koniec zielonego pola w moim modelu pieca. Teraz natomiast na zimno jest ledwo co podniesiona wskazówka ciśnienia w piecu, a jak grzeje to wchodzi na zielone pole (przedział 1-2 bary). Czytałem że maksymalne skoki ciśnienia zimnej/ciepłej wody nie powinny być większe niż 0,2-0,3 bara, u mnie jest to znacznie więcej. Czy jest ktoś stanie polecić serwisanta marki Junkers z okolic Okęcia bądź Ochoty? Odnośnie wymieminego wcześniej sprawdzania naczynia przeponowego, niestety nie robiłem tego w dalszym ciągu, według ludzi którzy zmieniali pion, naczynie było ok...ale z drugiej strony ciśnienia nie sprawdzali z tego co kojarzę.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.