Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niski Ciąg W Piecu Centralnym


bany13

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem dotyczący ciągu w piecu centralnym jestem początkującym więc proszę o wyrozumiałość. Problem polega na tym że do filara są podłączone dwa piece kocioł co i kuchnia kaflowa. W kuchni kaflowej jest bardzo wysoki ciąg natomiast w kotle co ciąg jest niski i czasami zdarza się że wylatuje z niego dym dodam że palę tylko węglem, koksem opałowym, i suchym drewnem mój piec to zębiec swk 14 kw a przewód kominowy wynosi 25x25. Proszę o szybką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Może naszkicuj,narysuj  ten pion komina ile ma metrów wysokości i co gdzie wpięte .

I w jaki sposób, średnice przyłączy itp.(im więcej tym lepiej)

Na pewno szybciej i celniej ktoś doradzi -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musisz dorobic szczelne zamykanie czopucha od kuchni i zamykac jak palisz w piecu.

Chodzi oto że w kuchni niema czopucha ponieważ to piec murowany bezpośredni podłączony do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te źródła ciepła są wpięte na jednym poziomie ? czy na różnych

kuchnia jest wmurowana nieco wyżej niż kocioł co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Może naszkicuj,narysuj  ten pion komina ile ma metrów wysokości i co gdzie wpięte .

I w jaki sposób, średnice przyłączy itp.(im więcej tym lepiej)

Na pewno szybciej i celniej ktoś doradzi -_-

na szkicu wygląda to tak post-57291-0-48038600-1389337371_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem identyczną sytuację na starym mieszkaniu. Walczyłem różnymi sposobami,ale pomagało tylko zaślepienie wejścia do komina w kuchni gdy się nie paliło. Moja rada jest taka żebyś pomyślał(jeżeli jest taka możliwość)nad dorobieniem szybra na wejściu do komina z pieca kaflowego.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kuchnia kaflowa działa jak wielka wyczystka - a jak wiadomo każda nieszczelność zaburza ciąg. Gdy sie pali to jest ciąg dymu z kuchni, gdy zimna to szczelinami wlatuje powietrze. Dopóki nie uszczelnisz połączenia kuchni z kominem to tak będzie, w mroźne dni może się nieco poprawi bo zawsze im większa różnica temperatur tym lepszy ciąg. Może da się dorobić jakąś przepustnicę w kuchni przy wyjściu kanału dymowego, tak by łatwo można było zasłonić. Poniżej czopucha kotła c.o. masz jakąś wyczystkę komina? Powinna być. Jest szczelna? Czy w kominie są inne wyczystki, i czy są szczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak są i wszystkie są szczelne spróbuje czymś zatkać wlot do komina w kuchni kaflowej i zobacze jakie będą efekty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.