Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 Może ktos uzytkuje taki kocioł i wyrazi swoją opinie na temat kotła. Nie moge znależć nigdzie jego przekroju.

Z tego co producent pisze to duza komora zaladowcza i możliwość ladowania szczap szerokosci 50 cm.

Cena chyba nie za wysoka na allegro 3700pln.25kw I chyba najważniejsze ze jest dolnego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kociołek. Ruszt jakby zerżnięty z Dakona, ale to tylko plus dla Cichewicza. Najbardziej na tym przekroju podoba mi się ogromna przetrzeń za komorą zasypową.  Można tam sobie stworzyć prawie dowolne cuda z szamotu. Miejsca jest dość, nie to co w moim 32D. Z kolei wymiennik standardowo skopany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie no nie bądżccie tak okrutni . Ruszt żeliwny i to ruchomy chyba jedno z lepszych rozwiązań , PW tam gdzie potrzeba ,komora załadowcza w kształcie dzwona . Wymiennik no cóż trochę dziwnie z proporcjami ale to juz pewnie misja ratunkowa żeby sprawność zachować ale z kolei przepływ spalin przeciwprądowy  a to akurat dobrze  . Duży plus za bufor , przynajmniej nikt nie powie że nie wiedział że tak to ma być podłączone . Kierunek moim zdaniem bardzo dobry oby tak dalej . No i nie można zapominać że to ma być kocioł seryjny w zakresie posiadanych przez producenta mozliwości i technologii produkcji . Nie jest żle panowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  No niestety jest źle i to bardzo. Ktoś niezbyt wymagający może się by i zadowolił ale nie osoba, która juz trochę drewna spaliła. Jak dla mnie to jest to kocioł potencjalnie wręcz niebezpieczny. Przecież jak się już w nim rozpali, to będzie tam w środku istne piekło nie do okiełznania, jak miarkownik zacznie przymykać PP, z komina pójdzie kupa dymu. Jakimś sposobem będzie załadunek grubych szczap drewna i wymuszenie w ten sposób wolniejszego spalania. Jak dla mnie to kocioł dla niewymagających leni i ignorantów w jednym. W takiej potężnej bryle stali można było zmieścić coś bardziej wyszukanego, chociaż prostego. Moim zdaniem jeśli ktoś nie ma własnego lasu, instalacji z buforem i niskich wymagań co do ekonomii spalania to nie powinien się do tego zbliżać. Można było zrobić go dużo lepiej. Szkoda bo cena kusząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może ktos uzytkuje taki kocioł i wyrazi swoją opinie na temat kotła. Nie moge znależć nigdzie jego przekroju.

Z tegoco producent pisze to duza komora zaladowczai możliwość ladowania szczap szerokosci 50 cm.

Cena chyba nie za wysoka na allegro 3700pln.25kw I chyba najważniejsze ze jest dolnego spalania.

Też mnie zaciekawiła ta niska cena! Trzeba się było pospieszyć i kupić,a teraz to lipa

Napisałem do sprzedawcy i oto co mi odpisał:

Witam,
Kocioł Kumulator   25 kW posiada 3 letni okres gwarancji, cena podana na aukcji podanej przez Pana była Błędna i dlatego aukcja została zakończona wcześniej. cena katalogowa tego wyrobu to 4 895 zł  netto, dlatego aukcja została zakończona. kocioł Kumulator jest obecnie dostępny w poprawionej ofercie.
Pozdrawiam,
Biuro Handlowe
Anna Serwatka
tel. 606 694 669
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienem się wypowiadać,wszak konkurencja ;)

Jednak czy tak duża komora to atut czy wręcz przeciwnie? jeśli to się rozpali to ten wymiennik raczej nie będzie w stanie odebrać energii ze spalin.

Czy powietrze wtórne podane na bocznych ścianach będzie wystarczające dla komory o szerokości 40cm (Tu duży plus za podcięcie za grodzią które powoduje turbulencje i miesza gazy z powietrzem. Czy jest sens podniecać się rusztem ruchomym w kotle na drewno? (ruszt swoją drogą do pozazdroszczenia ale to efekt współpracy z Buderus-em )

Miarkownik przy kotle ma sens albowiem pilnuje granicznej temp.90 st C aczkolwiek przy pracy z buforem raczej zbędny.

 

Ja mam może i wypaczony sposób spalania drewna ale ruszt jest tu całkowicie zbędny i zawsze staram się namówić na spalanie na ruszcie z płytek szamotowych.

Komora załadowcza raczej powinna być długa, wąska i wysoka z podawaniem powietrza nad ruszt w strefę żaru oraz częściowo niewielką ilość nad zasyp aby zmusić spaliny i parę do zejścia w dół.

Komora dopalająca powinna być przede wszystkim  "ciepła" oraz zapewniać mieszanie się spalin z powietrzem (kształtów jest bardzo dużo ale jak zwykle ograniczeniem jest miejsce)

Wymiennik w przypadku spalania drewna powinien być w miarę ciasny aby wymusić szybki przepływ spalin, najlepiej gdy podążają one w dół przeciwprądowo przez płomieniówki (ich ilość i długość trzeba odpowiednio dobrać aby nie zrobić kotła kondensacyjnego :) ). Ostatni kanał wznoszący jest już zbędny aczkolwiek ze względu na tradycyjnie umieszczane wejścia kominowe producent zwykle dostosowuje się i też wyjścia z kotła montuje na zbliżonej wysokości . 

 

Oczywiście nie można mieć wszystkiego i każdy ma jakieś ograniczenia produkcyjne aby zunifikować produkt z podzespołami od innej serii więc wcale mnie nie dziwi taka konstrukcja. Cena nie podlega dyskusji albowiem to producent bierze na siebie odpowiedzialność za wycenę i cieszyć może fakt że to nie jest 4895€ :D

 

PS. kocioł o mocy 25kW może spalać szczapy o długości 35cm a te 50cm jest zarezerwowane dla 40kW

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.