Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrapla Się Woda W Podajniu


julo23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  co może być przyczyną skraplania się wody na klapie podajnika ?

 

Węgiel mam składowany w pomieszczeniu, i  z wierzchu jest raczej suchy.   Był coprawda lekko mokry, przez pierwsze 2 dni, ale dosyć szybko wysechł i teraz po miesiącu już jest w miarę  suchy - taki mi się wydaje.  I staram sie zgarniać go z wierzchu.

 

Zaglądam dziś do pieca i mam teraz taki oto widok.

 

http://dysk.onet.pl/link/D2XoT

 

Czym to może być spowodowane ?

 

Nie mogę za bardoz zostawić pokrywy otwartej żeby obeschło, bo po jakimś czasie zaczyna się dymić bo dostaje lewego powietrza... czy jak to sie mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to jest ewidentna wina wilgotnego węgla,można nazwać węgiel że jest higroskopijny (czyli wchłania wilgoć)

Tak jak kolega "leszkowaty" napisał dosuszyć.

Ja całkiem nie dawno kupiłem groszek workowany,po otwarciu groszek mokry zapewne pakowali mokry.

Po otwierałem worki i dosuszam  na podłogówce w pokoju :DMam surowy stan domu, ale zamknięty, więc okazja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam węgiel kamienny ale macie racje  , musze go rozłozyc i suszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego pudełka wkłada się takie saszetki z absorberem który pochłania wilgoć, następnie część jest wykraplana do tego pudełka z którego wylewasz tą wodę montujesz nową saszetkę (jeżeli stara rozpuścila się) do środka i działa dalej (bez prądu) .Wpisz sobie na aledrogo pochłaniacz wilgoci i obczytasz wszystko.w moim przypadku wystarcza taka saszetka na miesiąc koszt saszetki od 5zł do 12zł zależy jakie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten opał to zasypujesz przynosząc zimny  (np. z zewnątrz - pole, hałda, komórka itp.) jeśli tak to także się będzie skraplać,  Ale najlepiej to spróbuj w pomieszceniu z piecem zmagazynować jakąś ilość opału by przesychał i się wietrzył oraz obsychał.  Jak  zasypiesz to domykaj klapę dopiero po pewnym czasie - ale troszkę wilgoci w groszku z moich obserwacji  poprawia spalanie.  Ale wszystko zależy od jakości opału, Obecnie mamy opał w  obecnych czasach jaki mamy i tylko możemy ponarzekać sobie - ew. próbować opał jak sie spala przed zakupem większej ilości. No i sprzedawcy muszą udostępniać dokumenty techniczne dostawy sprzedawanego opału - warto o nie chociażby zapytać - bo to.już odpowiedź sprzedawcy daje do myślenia,  a odczytanie  parametrów często pozwala w pojęciu decyzji o zakupie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał mam w piwnicy w pomieszczeniu obok,  ale jest tam zimniej,  bo nie ma jakotakiej wylewki tylko zwykły chudziak,  do tego przez klapę wsypową bardziej sie wychładza pomieszczenie.  W dodatku w dniu kiedy mi przywieźli węgiel padał deszcz.  Węgiel wydaje sie być suchy ale pod spodem jest trochę bardziej ciemniejszy więc wydaje się że jest jeszcze trochę nawilgocony.

 

http://dysk.onet.pl/link/SnYUD

za bardzo nie mam go  gdzie suszyć  ale coś się wymyśli. może musze częściej przewietrzać to pomieszczenie i otwierać aby troche tam sie ogrzało przez ciepło z kotłowni obok.  Póki co zbieram tylko węgiel z wierzchu.

http://dysk.onet.pl/link/dT4hm

 

Wracając do porzedniego komentarza-  na pewno nie mam węgla brunatnego tylko węgiel kamienny z kopalni Kazimierz. (800zł za tone z pobliskiego składu który ma bardzo dobre opinie u miejscowych od lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem rozwiązany,  Wietrzyłem pomieszczenie z węglem, pare razy otworzyłem drzwi na kotłownie i  problem chyba z głowy. Podajnik suchy, a w między czasie brałem węgiel delikatnie z wierzchu.  Nie ma ani kropli wody w podajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam piec Heitz Eco3 od dwóch tygodni ogrzewam dom Kupiłam eco groszek Pieklorz Temp na zewnątrz  dodatnia 8-10C. Kocioł na początku miałam ustawiony na 60C ale gdy jest tak ciepło zmniejszyłam temp kotła  na 55 C

Natomiast programator ustawiłam sobie tak aby w  danych godz gdy jest tak ciepło obniżał temp.o -6C No i zaczął mi się podajnik pocić w środku na ściankach jest dużo wody. Zastanawiam się czy to jest spowodowane  zmniejszeniem temp czy groszek jest mokry Dopiero się uczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.