Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eolostar 24 Plus Kominek Z P.w.


MateuszWlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z piecem Eolo Star jak w temacie piec połączony jest z kominkiem. Problem polega na tym iż w okresie zimowym dom ogrzewany jest przez kominek i w momencie puszczania wody do kąpieli piec nie może ogrzać wody do zadanej temp. Co może być przyczyną? Dodam że latem gdy w kominku się nie pali to piec dogrzewa wodę w układzie. Proszę o pomoc czy jest to wina wymiennika płytowego a może mam niewłaściwie coś podłączone albo zły sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdj zaznaczyłem jest to rurka do dolewania wody i jak grzeję to jest zimna . Tak latem wodę ogrzewam przez piec dwu funkcyjny, bojler założyłem aby przy okazji grzać wodę ale teraz przy takiej pogodzie to woda w  bojlerze się nie nagrzeje do 60 st C więc ogrzewam wodę piecem gazowym.

post-57164-0-33688200-1389035737_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za fachura o siedmiu boleści montowała ten kocioł gazowy? 10 cm nad podłogą???!!! Podłączenie systemu powietrzno spalinowego woła o pomstę do nieba (czy na pewno widział to kominiarz?!). To uwagi przy okazji, a w temacie głównym to narysuj schemat przepływy cwu po podgrzaniu w podgrzewaczu i kotle gazowym i czy czasem woda podgrzana przez podgrzewacz niepłynie przez kocioł gazowy albo odwrotnie lub czy nie miesza się po drodze. Ogólnie to pomysł z podgrzewaczem i dwufunkcyjnym kotłem gazowym jest delikatnie mówąc głupi. Jak już koniecznie chciałeś grzać cwu z kominka to trzeba było zastosować podgrzewacz z dwoma wężownicami i jedofunkcyjny kocioł gazowy, i nie było by żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.