Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Można Zagotować Kociol Z Podajnikiem?


sybiga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam takie pytanie?

Co musi się stać żeby zagotować kocioł z podajnikiem ślimakowym?

Jakie warunki muszą zostać spełnione?

Komuś z Was się to kiedyś zdarzyło ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ugotowałem swój kocioł na pellet - powstała fajna wytwornica pary  :P

Po prostu trzeba odłączyć pompę - czyli brak odbioru ciepła i dodatkowo wypiąć czujnik temp wody w kotle - efekt murowany.

 

Sam zanik napięcia zasilającego to za mało - dawki paliwa są za małe do potrzeb gotowania kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze będzie złe ustawiony palnik i zar się cofnie do ślimaka i zadziała przesypywanie jak przeżuci tez cały żar do paleniska i spora dawkę węgla a do tego jest brak klapki na dmuchanie to az będzie huczało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D

Nie no testów wytrzymałościowych, nie mam zamiaru robić-spokojnie ;)

Tak z ciekawości zapytałem.

Żeby wiedzieć na co uważać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak się mi zdarzyło z kotłem gazowym zepsuł się czujnik temperatury i kocioł cały czas grzał, moc 28 KW, nie był w stanie zagotować wody tak szybko ale zrobiło się w domu bardzo ciepło. Moje Panie nie zaglądaja do kotłowni wogóle, więc jadąc samochodem miałem kłopot z wytłumaczeniem jak zakręcić zawór gazowy od pieca, zawór nie miał rączki tylko zakręcałem go kluczem chyba "17", trzeba było znaleźć klucz, zawór ciężko chodził  itp itd. 

Trochę nerwów z obu stron których można było uniknąć gdybym o tym wcześniej pomyślał tak jak ty teraz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.