Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynko Wyrównawcze Czy Dobrze Podpięte


poki27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczów .Podłączałem sobie sam C.O ,i dodam ze działa jak na razie dobrze ,ale meczy mnie podłączenie naczynka wyrównawczego . Proszę o opinie Fachowców  czy wykonałem to poprawnie . Jeżeli nie to jak powinno to wyglądać . I czemu to podłączenie jest złe i co możne się stać jak jest tak podłączone. Dziękuje i liczę na wyrozumiałość. 
 

post-52120-0-90566700-1388762348_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, rura jest stabilizowana a poza tym nie mogę i tak zagotować wody bo mam całą instalacje w pex Oczywiście od rozdzielacza  , a samo podłączenie jest prawidłowe .

O materiale na rurę wzbiorczą mówi Polska Norma - ty piszesz że nie możesz zagotować wody - tego nikt nie chce - ale jak się zdarzy to przeważnie jest po za kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znowu najpierw buduja a potem pytaja .Rura z pieca do naczynia stal- 1 cal czarna  lub miedz 28 mm.

Jezeli uwazasz ze jest dobrze to czemu pytasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się autora nie przekona ze głupoty robi. Co tam PN co tam wytyczne czy zalecenia jak on lepiej wie. Pisanie że ma być rura o średnicy 25 też nic nie zmieni, bo usłyszycie że przecież zastosował 25 tylko że PP 25 to średnica wew wynosi niecałe 18 (zależnie od systemu), i nic nasze pisanie nie zmieni póki nie zagotuje tego kotła i nie wyrzuci na śmietnik znacznej części instalacji "NIE UWIERZY". I o ile mogę zrozumieć że błędy robią "amatorzy" to coraz więcej jest informacji o osobach świadczących usługi (świadomie nie nazywam ich hydraulikami) fabrykujących dziwne instalacje. I to jest już przerażające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz trzeba sie spazyc by uwiezyc ze gorace to bylo.

Jak sie w hurtowniach slyszy ze PP25 to = 1cal ocynk to juz o wszystkim swiadczy nikt nie bierze pod uwage przewezen na ukladzie .Fizyki sie nie oszuka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani PP25 ani PP32 nie są odpowiednikami rury 1", to że kształtki PP32 mają gwinty 1" to tylko "drobne" przeoczenie producenta -  gdyż ten odpowiednik odnosi się do rur PP32x2,9 - o wytrzymałości na ciśnienie PN10 -

takich rur to praktycznie na rynku nie ma.

 

Wszyscy kupują PN16 PP 32 x 4,4 lub PN20 PP 32 x 5,4 podobnie rury stabi są wykonywane jako PN20  PP 32x5,4 - czyli przelot wynosi 32- 2x 5,4 = 21,2mm - to ani 1" ani 3/4" - prędzej 3/4"

 

Podobnie jest z innymi rurami PP

post-18578-0-68762400-1388840316_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.