Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Ciągu W Piecu Kaflowym


gosik6661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam problem z piecem kaflowym.Piec był przestawiany około roku temu i wszystko było wporządku.W tym sezonie grzewczym palę jakoś od października i mam problem,ponieważ jakby nie było ciągu w piecu,nie chcę się wogóle rozpalić,a jak już się rozpali to otwierając górne drzwiczki (te gdzie wkłada się drewno) wylatują kłęby dymu i ogólnie pali się bardzo słabo,tak jakby zbierający się dym dusił ogień.Moje pytanie brzmi,czy jest na to jakaś rada,oprócz ponownego rozebrania pieca??
Dodam,że na początku sezonu grzewczego jakiś czort pokusił mojego ojca,żeby spróbować palić brykietem drzewnym i przy tej okazji nastąpiły ze 2 "wybuchy".Tak jakby w piecu nazbierał się jakiś gaz?? :wacko: Wybuch był tak silny,że z pieca wydostała się sadza ( z fug między kaflami!! ).
Jakoś mi się kojarzy,że to od tego momentu są problemy z cugiem :unsure:
Co robić?? :mellow:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata wiele lat stawiał piece kaflowe,po przeczytaniu mu twojego problemu również się skłania byś rozebrał na razie górną część pieca od strony komina to na początek,może być że zdun zrobił zbyt małe kanały dymne i się zatkały.czym było palone czy tylko drewno i węgiel czy też czasami śmieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.