Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam prośbę o pomoc w weryfikacji czy  moja instalacja jest w miarę poprawnie  rozrysowana.Schemat narysowałem sam
czytając forum .Problem mam z podłogówkom nie bardzo wiem gdzie ją podpiąć?Dom mam nowy 160 m parter,poddasze+piwnica,ściana pustak poroterm 30+10 styropian poddasze wata 20.Dach odeskowany+ dachówka.
Grzejniki aluminiowe KFA,głowice termostatyczne Herz. Nie mam jeszcze zaworów mieszających ESBE  nie wiem jakie kupić,do bufora i podłogówki. Na razie tyle z góry dzięki :) post-53428-0-28286100-1388690837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor 1000 litrow do pieca z podajnikem po co ? szkoda opalu , uklad ochrony kotla drogi pompa male obroty i jest podlogowka osobny uklad z pompa i rozdzielacz na grzejniki pompa to tak po krotce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor się instaluje w przypadku gdy kocioł ma spory nadmiar mocy w stosunku do zapotrzebowania.

Dzięki temu palisz w kotle np 6 godzin do nagrzania bufora do 90 stopni i następnie przez kilkanaście godzin poprzez zawory mieszające ciepło z bufora jest pobierane do ogrzania budynku.

Jaką masz powierzchnię domu i jakiej mocy kociołek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolego juz te klocek-bufor masz zbedny !!!!!!!!!  Wytrzyma moze 5/10lat . Zasobnik jaki wielki 200/300 l duzo mocy bedziesz potrzebowal by ta inst.pogonic .Jakiej mocy kociol .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor się instaluje w przypadku gdy kocioł ma spory nadmiar mocy w stosunku do zapotrzebowania.

Dzięki temu palisz w kotle np 6 godzin do nagrzania bufora do 90 stopni i następnie przez kilkanaście godzin poprzez zawory mieszające ciepło z bufora jest pobierane do ogrzania budynku.

Jaką masz powierzchnię domu i jakiej mocy kociołek ?

160m kocioł17 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spajder kto Cie naciagnol na ten bufor jak bys mial w nim wezownice i zapiete kolektory i ze 20 plyt to bym pochwalil by sie sprawdzil  tak jak w czesniej pisalem nie potrzebny .

Podejdz naprawde powaznie do instalacji i nie daj sie omamic  przez fachowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz do ochrony powrotu, ale raczej poszukaj  schematów instalacji z kilkoma obiegami grzewczymi  (grzejniki + podłogówka + podgrzewacz cwu), i sam wybierzesz układ który najbardziej pasuje do twoich potrzeb. I najpierw rysuj (szukaj schematów) potem konsultuj a na końcu rób zakupy. Nigdy odwrotnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten  lodomat tez sprzedaj za duze ma bajerow cos kleknie i klops. Ochrone kotla jak juz chcesz to tak jak pisalem pompa mala imiele caly czas pracy kotla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz do ochrony powrotu, ale raczej poszukaj  schematów instalacji z kilkoma obiegami grzewczymi  (grzejniki + podłogówka + podgrzewacz cwu), i sam wybierzesz układ który najbardziej pasuje do twoich potrzeb. I najpierw rysuj (szukaj schematów) potem konsultuj a na końcu rób zakupy. Nigdy odwrotnie!

Tak jak piszesz  kolego.Najpierw kupiłem piec rbr ekouniwersal 17kw u pana ,który zajmuje się montażem i sprzedażą kotłów  .Później pytałem o bufor tego samego pana miał, ale był drogi .Znalazłem taniej kupiłem.Laddomat 61 C otwarcia dzwonie  do rbra czy może być, pan mówi może być,kupiłem.Nikt nie wspomniał,że to jest zły pomysł. Moja wina nie zapytałem czy się nadaje do tego kotła.Teraz mam problem,ale se poradzę.Szkoda mogłem napisać na  forum najpierw co chce kupić i do czego .Zrobię nowy rysunek  instalacji co bez bufora i dam do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bierz pod uwage ze ten co sprzedaje chce na Ciebie zarobic to jest zelazna zasada  tego sie w zyciu trzymaj , a ze sprzedaje co zamowil i lezy to cza znalesc naiwniaka co to kupi .Tak jak wspominalem ten lodomat to dobry bajer ale jak cos w nim z elementow sie uszkodzi to na pewno nie da sie naprawic, a instalator tylko wymieni na nowy bo sie boi naprawiac bo -cisnienie. :)

Nie zalamuj sie szukaj rozwiazania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! Chciałbym odświeżyć temat odnośnie instalacji co i cwu.Instalacje wykonałem z tego co miałem zakupione [bufor 1000l,zasobnik cwu300l,ladomat i kocioł RBR ekouniwersal 17kw] Zmieniło się tylko że układ zamknięty  schematu nie mam dodam zdjęcia;post-53428-0-03936300-1422819734_thumb.jpgpost-53428-0-10106300-1422819762_thumb.jpgpost-53428-0-82941300-1422819780_thumb.jpgpost-53428-0-50317300-1422819796_thumb.jpgpost-53428-0-79090100-1422819808_thumb.jpgpost-53428-0-15079600-1422819826_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.