Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Ustawieniach Dla Argon 2 Kocioł 30 Kw


KMWrocław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie! 

 

Proszę o pomoc w ustawieniu sterownika ARGON 2.

PIEC 30 KW

PRODUCENT - NIE WIEM DOKŁADNIE ZAMAZANA TABLICZKA 

WENTYLATOR RMS 120 K - 80W - 230M3 

PIECEM NAGRZEWAM WODĘ CWU I CO. 

 

Kilka dni temu przeprowadziłem się pod Wrocław. Powierzchnia budynku około 200 m2 , podzielona na 2 mieszkania i kilka innych pomieszczeń. W tym salon centralny o powierzchni 50 m2 i wysokości do sufitu około 4 metrów. 

Z rodziną zajmujemy jedno mieszkanie o powierzchni około 60m2. W pozostałych pomieszczeniach i u nas są kaloryfery na ścianach. W sumie na obiekcie jest 12 lub 13 sztuk. 

 

Dzisiaj przestawiłem ustawienia fabryczne pieca na znalezione tutaj na forum. 

 

cb - 8

pp - 3 

od - 5

Og - 5 

CU - 45

CD- 10 

 

Przy wcześniejszych, fabrycznych ustawienich, piec bardzo wolno się nagrzewał. Bardzo rzadko lub w ogólne wchodził w stan wstrzymania. Grzał i Grzał. Spalanie ekogroszku było na poziomie 35 kg w nocy przy malutkim mrozie.I można było się udusić z gorąca w nocy. Kaloryfery były bardzoooo gorące ,wręcz parzyły.  Dzisiaj po zmianie na nowe ustawienia , piec nagrzał się o wieeele szybciej niż wcześniej i teraz jest w stanie wstrzymania. 

Nie mamy niestety zainstalowanego żadnego termostatu pokojowego. Moje pytanie jest takie, jak ustawić prawidłowo wszystkie parametry pieca,aby nie grzał za mocno i żeby spalanie ekogroszku było jak najmniejsze. Grzeje głownie ekogroszkiem PIEKLORZ. 

 

Proszę o pomoc/ rady/ wszystkie sugestię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.