Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ster. Pokojowy Bezprzewodowy Wbór Miedzy Dwoma.


Diorama01

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem sterownika pokojowego bezprzewodowego do pieca na ekogroszek sterownik pieca sterAd c200 kotłownia za domem 10metrów.

Cena obydwu taka sama.

AURATON 2025 RTH - 2lata gwarancji.
Zalety: Czytelniejsza instrukcja obsługi
Bardziej znany więcej użytkowników ich kupuje.

Wady: Krótsza gwarancja

Niektórzy mają problemy z prawidłowym podłączeniem pod sterownik.

Delta dore tybox 137 - 5 lat gwarancji.

Zalety: Dłuższa gwarancja

Wady: Mniej czytelna instrukcja obsługi

Niektórzy mają problemy z ustawieniem (chodzi o inne wersje Delta dore. O tybox 137 nie ma żadnych informacji na forach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam auroton drugi sezon, jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowałem się na "AURATON 2030 RTH na dniach go zamawiam.

Landcaster jaki masz model tego sterownika?

Posiadam AURATON 2025 RTH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten sterownik ma robić w tym konkretnym przypadku?

Oprócz standardowego włącz-wyłącz na histerezie z kalendarzem tygodniowym?

Przede wszystkim ma być bezprzewodowy o dużym zasięgu. Obsługiwać 3 różne tryby temperatury w ciągu 24h. Szybko reagować na zmianę temperatury. Większych wymagań raczej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To każdy jeden się nada i w tym sensie nie ma różnicy.

Wydaje się, że auraton ma więcej różnych dodatkowych bajerów, jak 8 temperatur itp.

Z kolei tybox to porządne urządzenie i jak piszą, że coś jest, to na pewno działa.

Jeśli jest istotna różnica cenowa to chyba lepiej wziąć tańszy (gdy chcemy oszczędnie) lub droższy (gdy chcemy go używać do PR).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza "Ilość poziomów temperatury" ? "(sterowniki zazwyczaj mają 2)

1.Mam rozumieć ,że można ustawić np. w dzien 21 , noc 19

2. Czy są dwa programy: Pierwszy program dzien 21 noc 19. Drugi program 22 noc 18

 

Chodzi mi ,żeby w ciągu dnia ustawić 3-4 temperatury. rano , południe , wieczór , noc. - czy wszystkie one to mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auraton pisze o 8 poziomach, więc można 8 różnych ustawić, doczytaj w instrukcji.

Tyboxy zawsze miały tylko 2 temperatury i tu się nie dało ale tego konkretnego nie znam, raczej ma tylko2 to by trzeba też dopytać.

Z tego punku widzenia auraton lepszy.

Generalnie tak częstych zmian temperatur się nie stosuje ze względu na właściwości ogrzewanego budynku więc teoretycznie to niepotrzebne, choć sam kiedyś tego potrzebowałem do testowania różnych urządzeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auraton ma dwie temp wyższa (oznaczania słońcem) oraz nizsza (oznaczania księżycem) temperatury te można ustawiać niezależnie. Do tego jest oś czasu w ciągu dnia która można ustawiać o której godzinie ma być ustawiona temp wyższa. Tam gdzie nie będzie ustawiona temp wyższa to domyślnie ustawiona będzie ta niższa.

Dodatkowo mamy 8 programów które możemy konfigurować tj. szablony w jakich godzinach jest wyższa temp. Te programy przypisujemy do dni tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję AURATON 2025 RTH od kilku miesięcy. Zakupiłem go, jako naturalnego następcę 2005 - sterowanie innym układem. Oto moje obserwacje w stosunku do modelu 2005:

- większa bezwładność ( 2005 wskazuje temp pomieszczenia około 5-7 minut wcześniej niż 2025) - mierzone równolegle 

- zakres programowalności - stanowczo wystarczający.

- zasięg - rewelacja (nadajnik trzy piętra niżej - brak jakichkolwiek zakłóceń) przy 2005 potrzebny był reset o ile pamiętam 2 razy.

- bajery i wodotryski - nie używam.

 

2025 - nie ma tak rozbudowanych funkcji jak lość poziomów temperatury: 8 + urlopowa, ręczna

i przeciwzamrożeniowa. Jest okrojoną wersją 2030. Powstaje pytanie czy użytkownik potrzebuje tych funkcji, czy kupuje wyższy model bo to " najlepsze co miał producent"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zazwyczaj jest wykorzystywany protokół, który jest bezkolizyjny pomimo używania tego samego pasma.

Po prostu pakiety danych są adresowane i trafiają tam gdzie trzeba.

Takiego protokołu używa się w np. w tyboxach i nie ma żadnych zakłóceń gdy sterowników jest więcej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem już Auraton 2030 rth pod sterownik SterAd C-200. Podłączamy prawidłowo NC i COM (tego nie ma w instrukcji).

Fajne urządzonko ale bez szału. Oszczędności na razie nie zauważyłem. Spala tyle samo ekogroszku. Za to plusem jest to ,że nie muszę co chwila biegać do kotłowni i kręcić zaworem czterodrożnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć kolego kilka zdjęć jak możesz, chciałbym je porównać jeśli można.

 

Ja mam ST-280. też przyjemne urządzonko ale musiałem zdemontować teraz bo gładzie robie, więc wrzuce tylko foty z google.

 

Ja jeszcze zastanawiam sie nad modemem żeby przez internet móc sterować np. w pracy i mieć podgląd.

Sterownik-St-280-pokojowy-dotykowy-wyswi

 

9e0ea9922aded57c.jpg

fc01ee0331c5d6dcc1a6d5a989cecf97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć kolego kilka zdjęć jak możesz, chciałbym je porównać jeśli można.

 

 

Nie wiem czy chodzi Ci o fotki Auraton 2030 rth? Jeśli tak to proszę:

 

https://www.google.pl/search?q=Auraton+2030+rth&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=bZbSUobCB-rW7Qae0oCwCQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=577

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.