Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Myjka Parowa Do Czyszczenia Terakoty


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Mam i używam, ogólnie fajna sprawa, ale należy się do tego przyłożyć, a efekt będzie satysfakcjonujący.

Dla chropowatej terakoty chyba lepszego urządzenia nie ma, bo mopy tylko mażą, a parownica przypomina bardzie czyszczenie szczotką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myjka to cleanSy 1500 Watt, innej nigdy nie miałem w rękach, a do tego akcesoria tj: szczotki - okrągłe i prostokątne, gąbki do mycia okien i rurki podobne do akcesoriów z odkurzacza do mycia podłogi. Osobiście używam jedynie szczoteczek (małych okrągłych) do mycia i szorowania oraz dysz. Akcesoria do mycia podłogi nie sprowadzają sie najlepiej, żona używa ich do mycia płytek na ścianach.

Przy zakupie należny zwrócić uwagę na możliwość dokupienia materiałów eksploatacyjnych czyli szczoteczek, dość szybko  zużywają się.

Śmiem twierdzić że z podłogą nie da sobie rady, lepsza będzie szczota na kiju i gorąca woda, bo w chropowatym gresie jest "schowany" detergent.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do okien dobra ściagaczka...

Osobiście uwazam iz taka myjka ma wiecej wad niz zalet....

Posprzatać tym dobrze sie nie da,sporo zacieków sie robi...owszem rozpuści to brud a dalej i tak mop...

Kupiłem cos takiego do sprzatania w domach prywatnych..... (taka małą w zakamarki sie sprawdza...)

Jedyna alternatywa jest szorowarka kompaktowa walcowa  z odsysaniem (domy,sklapy....) bądz z napendem(galerie,markety,budynki publiczne)

 

 

Panele,gres polerowany,szkliwiony gładki - mop na zepa z mikrofazy(brak smug)

Chropowaty tylko mop pentelkowy i dobra chemia....ewentualnie szorowarka walcowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Myjki ani mopa ostatecznie nie zakupiłem ale czyszczenie terakoty wykonałem następująco:

Ciepła woda + soda kaustyczna, taką mieszankę wylewamy na podłogę i szorujemy szczotką drucianą a następnie zbieramy wodę z brudem mopem. Wietrzymy a następnie 1-2 myjemy podłogę mopem bo zostają białe osady po sodzie. O dziwo ta metoda jest w miarę szybka i czyści gres z tłuszczu i zabrudzeń praktycznie do kości. Przed użyciem najlepiej zrobić test na małej powierzchni i ocenić rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.