Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniem Pieca Ekogroszek Ognik Plus Cwu


gregoryx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Mam problem z ustawieniem swojego pieca. dokładnie chodzi o piec pleszewski na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym 19kw ze sterownikiem ognik plus c.w.u. Ogrzewam dom ok 200m2 nieocieplony z pustaka szlakowego lata 70. Chodzi o to , że mam na piecu ustawioną temperaturę 40st. Problem jest z tym , że bardzo długo piec dogrzewa do tych 40st , tzn trwa to nawet 4 godz albo i dłużej (nie miałem jeszcze czasu żeby to zmierzyc , ale wydaje mi sie ze nawet dłużej). Bardzo rzadko dochodzi do 40st i cały czas pracuje dmuchawa na maks obrotach 10. Z tego co mi sie wydaje to poprzednimi latami tak nie było (byc moze sie myle). Wydaje mi sie ze szybciej dogrzewał wode do 40st i częściej pozostawał w stanie spoczynku. Piec mam od 6 lat. Zadnych specjalnych zmian w ustawieniach nie robiłem, temperatura na zewnątrz tej zimy nie jest typowo zimowa a piec ma problem z osiągnięciem 40st. Czy mam zle ustawienie czy moze jest jakas inna przyczyna. Ustawienia na sterowniku to pauza między dawkami paliwa  PA-64 ; podawanie paliwa PD-8 ; limit obrotów dmuchawy OB-10 ; podtrzymanie ognia PO-70 ; czas pracy dmuchawy i podajnika TP-55. Być może jestem przewrazliwiony i tak powinno byc ale wydaje mi sie ze poprzednimi latami przy niższych temperaturach piec pracował krócej ale byc może to złudne moje tłumaczenie.

Proszę o pomoc jeśli ktoś wie czy trzeba cos zmienic. Z góry dziekuje za pomoc!!!

Pozdrawiam i życzę Wszystkim Wesołych i ciepłych Swiąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.