Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie Przeponowe Dla Cwu -Czy Potrzebne?


sybiga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy jest konieczność stosowania naczynia przeponowego na zasilaniu zimną wodą zbiornika Cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz nigdzie zaworu zwrotnego, antyskażeniowego na liniii zasobnik - sieć to nie musisz :) pod warunkiem że przyjmujesz ryzyko ewentualnego skażenia wodociągu jak ci legionella zamieszka w zasobniku :) a serio to z tego co pamiętam to konieczność jest zgodnie z przepisami prawa, no ale życie wygląda inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam..

Mam że tak powiem własną sieć wodociągową.

studnia-pompa-zbiornik buforowy 80l- boiler Cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no są takie zawory.

1 jest w studni tzw. smok.

2  Na róże ssawnej przed  pompą.

3 Wbudowany w pompę. (grundfos mq 3-45)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kompensacja wzrostu ciśnienia w postaci jakiejś przepony powinna być, bo inaczej poniszczysz bojler i inne elementy wrażliwe na duże zmiany ciśnienia lub na duże ciśnienia.

Jak masz już hydrofor, to on w sobie przeponę ma i jeśli między nim a bojlerem zaworu zwrotnego nie ma, to myślę, że to wystarczy.

 

Oczywiście zawór bezpieczeństwa nie większy niż 6 bar, to być musi i w zasadzie on odpowiada ostatecznie za nie przekroczenie granicy ochrony.

Niektórzy jadą na nim bez przepony całe życie i też jest ok, tylko, że im częściej i więcej kapie z niego a przy okazji męczą układ zmianami ciśnienia, co zapewne szybciej zużywa te elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hydrofor to nie jest .. bo pompa jest stao ciśnieniowa..

Jednak za nią jest zbiornik hydroforowy 80l z przeponą gumową (1,7 bar na pustym)

Zawór bezpieczeństwa 6bar jest oczywiście.

między tym  zbiornikiem a bojlerem Cwu nie ma żadnych zaworów zwrotnych...

I moje pytanie jest takie, czy w takim przypadku jest konieczność stosowania naczynia przeponowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o to mi chodziło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.