Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Da Się Podgrzać Podłogę Przy Takiej Instalacji ..;)


bziku3

Rekomendowane odpowiedzi

 Cześć ,Panowie proszę o poradę. Moja instalacja c.o to kocioł na eko z zaworem 4d i pompką na zasilaniu,same grzejniki bez podłogówki,z naczyniem na strychu i bez zachowanych standardów w układaniu rurek,tak jak robi się to przy inst. grawitacyjnej.Pompa pracuje cały czas .Instalację całą robiłem sam ,choć nie jestem hydraulikiem.zbudowane jest to ;rurki miedź; grzejniki aluminiowe.Wszystko działa tak  trzeba. Budynek  2 kondygnacje i piwnica .

Teraz do SEDNA.

Jestem w trakcie remontu części piwnicy ,to jest ten poziom na którym stoi kocioł .W tej części co remontuję są zawieszone 3 grzejniki ,jeden w korytarzu ,drugi w pralni ,trzeci w małej łazience.

Będe robił wylewkę nową na podłodze na której wszędzie bedzie terakota i chciałbym  tę podłogę jakoś podgrzać. Chodzi o to, żeby te zimne płytki choć troche zcieplić.Nie zależy mi na tym ,by to podłoga grzała te pomieszczenia ,ale zeby można było na boso po tym łazic i sie nie zasmarkać.

Pytanie ,czy zadziała jakaś pseudo podłogówka na tym poziomie . Wychodzi to poniżej poziomu palnika jakies 30 cm.A jak zadziała ,to jak to podłaczyc .Trzy grzeniki /3 pomieszczenia/ 3 podłogi . Jestem na takim etapie ,że  dopiero przestawiam ścianki ,będe  wylewki robił .Nie ogranicza mnie ta przeróbka  w sensie ,że coś popsuję.

Sorrki za długi ten tekst ,ale próbowałem opisac sytuację.

pozdrawiam broda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Oczywiście da się zrobić podłogówkę w piwnicy (wcale nie pseudo) Ale musisz podnieść obecną wylewkę o prawie 20cm (minimum 10cm dobrego styropianu, 6cm wylewka, 2cm klej plus płytka)

Pytanie czy masz na to miejsce ? Jaka jest obecnie wysokość piwnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest 2,25 wysokości ,tyle podnieść nie mogę,chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie ,jak mam wykonać podłaczenie zabetonowanych rurek ,na "niższej" izolacji do istniejącej już instalacji ,tak jak pisałem  są 3 pomieszcznia i będą 3 grzejniki w tych pomieszczeniach.Pisze ,że będą bo te grzejniki są narazie zdjęte a ich gałazki są odcięte od reszty instalacji zaworami kulowymi ,bo przecież zima i reszte trzeba ogrzewać.Jak mam podłaczyć to co  w podłodze? Z zasilania ,pod podłogę i do powrotu ?Z powrotu jednego do powrotu drugiego grzejnika ? Dać jakieś odpowietrzenie dla tych rurek ?Bardziej o takie info mi chodzi ,dla mnie nie ma problemu przeróbka w obrębie tych  trzech pomieszczeń ,bo i tak  ściany przestawiam ,nowe doprowadzenia będą do grzejników,bo i te grzejniki będą nowe. zależy mi na tym tylko jakby ogrzać  troche podłogę bez rewolucji w instalacji ,bez dokładania dodatkowych pomp itd .

 

dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pompka pracuje przez cały czas to chyba nie trzeba podnosić podłogi bo podłogówka musi być wymuszony obieg. Wpinasz się zaworem rtl lub trójdrożnym termostatycznym tak najłatwiej. Pamiętaj o odpowietrzeniu.Pętli nie musisz robić gęsto bo to  wystarczy by  złamać temperaturę podłogi czy powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna pętla z wykożystaniem zaworu RTL może mieć maksymalną długość 50 m ( im krótsza tym kepiej

 

Najlepiej zrobić w każdym pomieszczeniu osobną pętle

 

Jeśli nie będzie "zasyfonowania" czyli nie podnisiesz się z następnie nie obniżysz z rurą to odpowietrzik jest zbędny

 

W jaki sposób chcesz odizolować ogrzewanie podłogowe od ziemi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 13m2 do złamania temp podłogi. Zazwyczaj wychodzi ok 6-7mb na m2 przy układani co 15 cm.Ty możesz rzadziej nawet co 30 cm czyli ma 2 wyjdzie 3-4 mb. Kładź rurki tak aby miały jak najmniejszy opór a jeszcze zamiast fi 16 mm możesz dać fi 20mm.

 

tak poza tematem napisze  tak:

Od gości co zajmują się wylewkami słyszałem że robili u hydraulika co u siebie podłogówkę zrobił grawitacyjną . Zamiast robić meandry czy ślimaka zamontował rozdzielacz 5 i puścił po najmniejszej linii oporu 5 nitek fi 20mm.Działa z tego co mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze się podłączam ale mam pytanie odnosnie podlogowki.

Będę robił remont w łazience na pietrze. Łazienka jest mała 1,3m x 3,5m

Czy w tak małej łazience dla tak małego obwodu musi być osobna pompa czy ta przy kotle powinna dac radę?

Będę robił brodzik z kafli na podłodze, bez progi poprostu na podłodze bedzie lekki spadł w kierunku odplywu liniowego czy w tym "brodziku" mogę dac rury z podlogowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz osobnej pompki.Tez niedawno robiłem u klienta prysznic bez brodzika tylko kafle i dziś gościu  żałuje że nie posłuchał aby dać w tym miejscu kawałek podłogówki.Czuć różnice temp   na podłodze po wejściu  pod prysznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna pętla z wykożystaniem zaworu RTL może mieć maksymalną długość 50 m ( im krótsza tym kepiej Najlepiej zrobić w każdym pomieszczeniu osobną pętle Jeśli nie będzie "zasyfonowania" czyli nie podnisiesz się z następnie nie obniżysz z rurą to odpowietrzik jest zbędny W jaki sposób chcesz odizolować ogrzewanie podłogowe od ziemi ?

Od "ziemi " czyli starej wylanej posadzki mogę dać jakieś 3-4 cm styropian więcej nie da rady bo za nisko ,najwyżej troche dogrzeje spód ,licze się z tym ,że tak będzie.Mam pytanie jeszcze ,czy zamiast zaworów rtl można wykorzystac zwykłe zawory termostatyczne,W sumie jakość temperatury tej nowej podłogi  nie jest aż tak ważna  Mam kilka zaw. z głowicami ,bo nie wszędzie montowałem ,u mnie zawór 4d z siłownikiem elektrycznym+ pogodówka dają rade ,żeby w chaupie było w miare komfortowo.Dam  pętle od  dwóch grzejników.Zrobię próbe grzania przed zalaniem. Czy  tak będzie  ok ?

 

pozdrawiam broda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , głowice i zawory termostatyczne grzejnikowe , mają zupełnie inne działanie niż RTL .Głowica grzejnikowa reaguje na temperaturę otoczenia , a zawór RTL reaguje na temperaturę ,,,powiedzmy " czynnika która nagrzewa korpus tego zaworu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.