Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria Sterownika?kocioł Heiztechnik 11Kw


mareckir1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od niedawna pojawił się w moim nowym piecu problem. Temperatura pieca zadana 60 stopni temperatura cwu zadana 55 stopni, Problem w tym że po osiągnięciu 48 stopni w bojlerze sterownik rozłącza pompę cwu. Wczoraj zrobiłem mały eksperyment, zdemontowałem czujnik cwu z bolera i kiedy temperatura spadła na 47.5 stopnia załączyło pompę cwu,gdy włożyłem czujnik do pojemnika z gorącą wodą i temperatura czujnika wzrosła na 48 stopni to od razu rozłączyło pompę. Dodam że priorytet wyłączony,tryb pracy zima(nawet jak włączę priorytet to sterownik nie załącza pompy).Jeżeli ktoś miał do czynienia z podobnym problemem to każda porada będzie bardzo cenna. Pisałem do serwisu,opisałem problem a oni mi odpisali że kocioł musi mieć większą temperaturę niż bojler bo inaczej sterownik nie załączy pompy cwu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak jest z pompą cwu w trybie letnim, być może w trybie zimowym jest ograniczenie by nadmiernie nie wychładzać instalacji grzewczej domu. A nawiasem 55 to bardzo wysoka zadana bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie działa po przekroczeniu i teraz różnie 48 a nie raz 55 stopni,nie ważne jaki tryb letni czy zimowy,na priorytecie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być awaria czujnika, niekoniecznie całego sterownika jeśli inne funkcje działają poprawnie. Czujniki bimetaliczne nie są wieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.