Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawor Automatyczny 4D A Mocniejszy Piec


M1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytnie czy jezeli sie kupi mocniejszy piec niz wychodziloby z wyliczen powiedzmy o jakies 3-4kw to czy po zamontowaniu automatycznego zaworu 4d nie powinno byc i tak podobnego spalania opalu niz jakby sie kupilo powiedzmy bardziej dopasowany piec a w razie czego zawsze mamy jakis zapas mocy. Jezeli zawor bedzie trzymal odpowiednia temp na piecu i nie bedzie wpuszczal nadmiaru na dom to bedzie mniej potrzebne tego opalu aby tylko utrzymac odpowiednia temp na piecu. Dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli kocioł będzie pracował, aby samemu sobie zapewnić temperature to też strata ,to my mamy mieć ciepło nie kocioł.Sądze że zawór chroni kocioł i podwyższa komfort sterowania temp.ale oszczędności opału bym się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie będzie adekwatne do zapotrzebowania budynku. Tak, czy owak należy kupić sobie taki kocioł, by zapewniał ogrzewanie w ekstremalnych warunkach...

Oblicza się niby na - 20, ale są rejony, gdzie temp bywają dużo niższe - i to często. Ja u siebie na przestrzeni trzech lat zamieszkiwania zanotowałem nawet - 35 stC. i co, gdybym miał kocioł o mocy 8,5 kW...? - takie mam zapotrzebowanie przy  temp -20... Bym marzł i tu przewymiarowanie jest wymagane. U mnie piętnastka by się sprawdzała doskonale, ale i przy moim 25 kW spalanie jest przez niejednego do pozazdroszczenia... :-0

O ile nie będzie to jakieś gigantyczne przewymiarowanie, to znacznego zwiększenia spalania w związku z tym nie zauważysz... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.