Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Uszczelnić Niestandardowe Przyłączenie Kominowe


sebna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam taki problem, że gdy kupowałem przyłączanie kominowe to według katalogu otwór w kominie miał być 220mm. Gdy część komina systemowego przyjechały okazało się, że w module z otworem do przyłączenia kominowego faktycznie jest otwór wielkości 220mm ale jest też metalowa wkładka luźno osadzona wielkości 190mm.

 

Wszystko było by w porządku tylko zapomniałem tego cholerstwa wywalić i nim się zorientowałem budowlańcy postawili mi komin (komin stoi na zewnątrz przy zewnętrznej ścianie) i mam teraz wykuty otwór w ścianie na 190mm oraz osadzoną wkładkę i zatynkowaną tą wkładkę metalową w kominie (pomiędzy ścianą zewnętrzna i w module komina)...

 

Rury przyłączeniowe przyszły 220mm.

 

Problem polega na tym, że mogę zamówić przyłączenie 180mm albo 200 nie dostane 190mm.

 

Jak mam uszczelnić różnicę między 180 przyłączeniem a 190 otworem?

 

Przyłączenie przychodzi z nawiniętym sznurem do 180mm. Zamówiłem dodatkowy sznur w nadziei, że uda mi się nawinąć go jeszcze raz ale czym go przytwierdzić do poprzedniej warstwy sznura? Czy możecie polecić jakiś klei albo inny sposób montażu?

 

Jeżeli nie dodatkowa porcja sznura to czym uzupełnić różnicę średnic? Czy sealant wysokotemperaturowy kominkowy da redę wypełnić taką przestrzeń i czy do tego się na da? (np. taki http://e-rolmet.pl/cx80-sealant-uszczelniacz-kominkowy-1500oc-czarny-310ml-p-2388.html) Jeżeli tak to ile byście polecali?

 

Zdecydowanie wolał bym nie powiększać otwory skuwaniem... nie mam zaufania do mojego wykonawcy a jak pójdzie coś nie tak to ja zostanę z problemem nie on.

 

Z góry dzięki za poradę.

 

Pozdrawiam,

seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne kleje do takich sznurów, odporne na temperatury >1000 stopni więc spokojnie da radę. Ew. kup nowy sznur i wymień, grubszy, są przecież różne rozmiary, ostatnio kupowałem do kotła śr. 20 mm za 12 zł/mb, a były jeszcze dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie hef ma chyba średnicę 170, a rury standardowe są o średnicy 180 i taką mam, mogłem coś pomylić co do wymiarów, ale różnica jest 10mm. Zaraz za kotłem do uszczelnienia użyty został zwykły silikon wysokotemperaturowy czerwony K2, o dostania w pierwszym lepszym markecie lub motoryzacyjnym, tubka za kilka złotych, przyda się do tego i na przyszłość. Działa już rok, żadnych problemów, a na czopuchu było swego czasu nie raz 500 stopni. Temperatury rzędu 1000 stopni są w samym palniku kotła i też nie u wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.