Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Taktowanie Kocioł Kondensacyjny Ariston Clas Premium Evo System 24 Ff


BartekPK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było tak że kocioł się nie włączył. Gdyby się nie włączył miałbym z 12 stopni :), a tak miałem 16 i letnie grzejniki (a byłyby zimne).

Tak wiec trochę pogrzał (termostat włączył kocioł o 6.00) ale za wcześnie się wyłączył.

Miałem ustawione:

- postcyrkulacja - 0

- tryb działania pompy - 0 (mała prędkość)

- ręczne opóźnienie zapłonu - 7 minut

to myślisz, że postcyrkulację ustawić na 1 czy na 8-15 minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jednej i drugiej opcji, zaobserwuj jak się zachowuje, w tym kotle nic więcej zmienić już nie można, pozostaje jedynie sterownik pokojowy, który też może pomóc tylko w ten sposób, że zablokuje kocioł po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu, ale taktowaniu w trakcie pracy nie zapobiegnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu post cyrkulacji na 15 min kocioł nie dogrzewał, wyłączał się przy 18 stopniach w pokojach (ustawiłem na 1 min).

Sprawę taktowania rozwiązałoby "ręczne ustawienie opóźnienia zapłonu"na np. 30 minut i załączałby się raz na pół godziny, ale kocioł ma maksymalnie 7 minut.

a co to jest "Regulacja Delta T dla modulacji pompy"? zakres 10-30 stopni, mam teraz ustawione 30.

W obecnej chwili najbardziej sprawdzającym się ustawieniem jest:

- na kole 55 stopni

- ręczne opóźnienie zapłonu 7 min

- i termostat pokojowy, który odcina kocioł przy 20 stopniach

wtedy kocioł ładnie grzeje, a zanim zacznie taktować sterownik pokojowy go wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

programowo masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "Regulacja Delta T dla modulacji pompy"? zakres 10-30 stopni, mam teraz ustawione 30.     30 stopni to gruba przesada - należy ustawić na minimum i odpowiedzieć na pytanie: który parametr wprowadza blokadę pracy kotła zanim sterownik pokojowy po osiągnięciu zadanej temperatury da sygnał stop?. Może histereza temperatury wyjścia z pieca zostaje przekroczona krótko po zapłonie,  zanim regulator PID sterownika zbliży się do parametru zadanego temperatury wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przetestowałem to ustawienie i przy 30 kocioł za wcześnie się wyłącza, najlepiej jest 10 stopni.

 

Mam pytanie mówi się, że taktowanie jest niedobre bo wpływa na większe zużycie gazu i elementów kotła. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, w kotle mam przepływowy podgrzewacz wody użytkowej i jeśli odkręcam ciepłą wodę to kocioł się odpala. Często odkeca się kran z ciepłą wodą a więc kocioł często się odpala. Czy inne elementy kotła biorą udział w ogrzewaniu wody użytkowej czy te same co przy podgrzewaniu CO? Jeśli te same to częste używanie ciepłej wody podobne jest do taktowania pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie te same plu z zawór przełączający ,a bez pogodówki taktowania nie zlikwidujesz nie ma na to szans bo skąd ten biedny kocioł ma wiedzieć do jakiej temp ma się nagrzewać ,a tak wg pogodówki załóżmy będzie miał się nagrzać do 50st to będzie grzał do 50zst ale z racji że będzie miał blokadę taktowania to będzie tą temperaturę podnoscił i zwiększy się moc na grzejnikach i jak dogrzeje w pomieszczeniu do zadanej plus 0,2st to się wyłączy palnik i tyle i prze godzinę albo dwie będzie odpoczywał po to żeby znowu się właczyć na zimnej instalacji lub jak ustawisz temperaturę min 25st to od tej temperatury będzie startował i znowu tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem robisz błąd ustawiając temperaturę zasilania 55. U mnie w domu kocioł gazowy przy obecnych temperaturach chodzi w zakresie od 40 do 47 przy -2 co daje o 10 stopni niższą temperaturę powrotu, czyli odpowiednio 30-37 stopni.  Po to masz kocioł kondensacyjny, żeby jak najdłuższej pracował możliwie z najniższą temperaturą. Nie wiem co jest gorsze mniejszy zysk z kondensacji czy taktowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, coś nie doczytałem, wydaje się dziwnie mało, ale widocznie grzejniki źle dobrane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.