Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo 15Kw Problem Z Ustawieniami


sebastian1988

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie do temperatury zadanej nie dotarl. Caly czas widze jak po prawej stronie pali sie mocniej. Dawno ten palnik czysciles? Wszystkie otwory napowietrzajace sa drozne? Ja bym teraz wydluzyl przerwe w podawaniu i to mocno o 10 sekund i poobserwowal. Palnik jest pelny i sie przesypuje. Przy tym nadmuchu nie spieka ale podaje tak duzo i szybko, ze nie nadaza sie rozpalic. Opal sobie przesiejesz ale musisz znalezc taka granice gdzie nadmuch nie topi i podaje tyle, zeby spalic. Moc pewnie bedzie nie duza ale zobaczysz inaczej kompromisu nie znajdziemy. Mozesz ustawic na 40% ten nadmuch ale przerwe wydluz.

 

Wyglada to jakby wegiel byl mokry. Wtedy tez nie chce sie palic i taki niedopalony wegiel wyrzuca. Zobaczymy jak bedzie na mniejszym podawaniu jak sie kopiec obnizy. Wtedy bedzie mniej powietrza potrzeba. Jak sie temperatura zachowuje do ilu dochodzi? Mozliwe, ze Twoj wegiel daje mniejszy plomien ale podczas spalania cieplo oddaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperature łapie czasem ale rzadko w stan podtrzymania wchodzi

podawanie mam 6s a przerwe 90sekund w tym momencie mam

szczerze to jak ten palnik wyczyscic?a otwory drozne to nie wiem,bo moze nie czysciłem go(słaby jestem w te techniczne sprawy)zwiekszyłem nadmuch na 40%

a moim zdaniem po prawej plomien jest słabszy i tez po prawej wegiel niedopalony spada a z lewej zuzelek

temperature 56,57,58 stopni mamczasem do 54 spada

wegiel powinien byc suchy juz tyle czasu lezy u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ze wogole lapie temp przy takim spalaniu. A wlasciwie nie spalaniu. Za bardzo zmieniasz. Miales 7/45 trzeba bylo wydluzyc na 7/55. Jak bedziesz zmienial po kilka parametrow na raz to nie dojdziesz do niczego.

 

Palnik ma wewnatrz otwory napowietrzajace. Od czasu do czasu nalezy je wyczyscic. W tym celu wygasza sie kociol, wyciaga zawartosc i czysci wyloty powietrza. Podstawa jest odlaczenie kotla od pradu, zeby Ci palcow nie zmielilo. Czynnosc czyszczenia palnika na pewno masz opisana w ksiazce obslugi pieca wiec mozesz zagladnac. Nie wymaga to zadnego talentu technicznego.

No i te parametry. Nie zmieniaj byle jak bo bedzie lipa. Jak zminiasz czas podawania to nie przerwe i nie wszystko na raz bo raz na zdjeciach masz pelny palnik a raz plaski jakby wegla nie bylo. Jak nie wiem kiedy i czym ustawiasz to ocena zdjec nic nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,że odgrzewam po części wątek -tylko dlatego,że mam podobny kocioł i zastanawia mnie jedna rzecz,mianowicie zabawa z tym nadmuchem u kol Sebastian. Czemu masz otwartą przesłone na wentylatorze i to na max albo na 70% ???? Przesłona winna być przymknięta w 80-90% czyli szczelina na 1 cm odsłonięta.I wtedy dopiero zabawa nadmuchem w granicach między 20 a 40% siły wentylatora. I jak groszek dobry to zerknij do dokumentacji od kotła i posugeruj sie też tamtymi nastawami i od tego rób korekty tylko jednym parametrem ale zacznij od przymknięcia przesłony i zrób ustawienia zbliżone do fabrycznych czyli np praca 16 sek przerwa 55sek i daj kociołkowi popracowac na tych ustawieniach z 2-3 godziny i obserwuj co sie dzieje.Zresztą jest tu tyle wątków o róznych kotłach i różnych palnikach,że wnioski ogolne można wyciągnąc samemu i pokombinować z głową a nie odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega lucke jakie ma ustwienia?

długo sie nie odzywałem bo nie miałem czasu ostatnio zbytnio, wyczysciłem porzadnie piec, dysze powietrza i uszczelniłem od nowa elegancko, i rozpaliłem dopiero wczoraj, ustawiłem nadmuch 30%, czas podawania 6 s przerwa 70,kopiec jest, ale ciagle nie pali mi sie prawa strona wyrzuca nie spalony wegiel nie mam pojecia jaka tego przyczyna, od strony slimaka bardzo dobrze sie pali a druga strona wywala nie ruszony wegiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,że odgrzewam po części wątek -tylko dlatego,że mam podobny kocioł i zastanawia mnie jedna rzecz,mianowicie zabawa z tym nadmuchem u kol Sebastian. Czemu masz otwartą przesłone na wentylatorze i to na max albo na 70% ???? Przesłona winna być przymknięta w 80-90% czyli szczelina na 1 cm odsłonięta.I wtedy dopiero zabawa nadmuchem w granicach między 20 a 40% siły wentylatora. I jak groszek dobry to zerknij do dokumentacji od kotła i posugeruj sie też tamtymi nastawami i od tego rób korekty tylko jednym parametrem ale zacznij od przymknięcia przesłony i zrób ustawienia zbliżone do fabrycznych czyli np praca 16 sek przerwa 55sek i daj kociołkowi popracowac na tych ustawieniach z 2-3 godziny i obserwuj co sie dzieje.Zresztą jest tu tyle wątków o róznych kotłach i różnych palnikach,że wnioski ogolne można wyciągnąc samemu i pokombinować z głową a nie odwrotnie :)

 

a ty jakie masz ustawienia? jakimozebycpowod ze prawastrona nie pali sie nic zwala wegielnie spalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ze wogole lapie temp przy takim spalaniu. A wlasciwie nie spalaniu. Za bardzo zmieniasz. Miales 7/45 trzeba bylo wydluzyc na 7/55. Jak bedziesz zmienial po kilka parametrow na raz to nie dojdziesz do niczego.

 

Palnik ma wewnatrz otwory napowietrzajace. Od czasu do czasu nalezy je wyczyscic. W tym celu wygasza sie kociol, wyciaga zawartosc i czysci wyloty powietrza. Podstawa jest odlaczenie kotla od pradu, zeby Ci palcow nie zmielilo. Czynnosc czyszczenia palnika na pewno masz opisana w ksiazce obslugi pieca wiec mozesz zagladnac. Nie wymaga to zadnego talentu technicznego.

No i te parametry. Nie zmieniaj byle jak bo bedzie lipa. Jak zminiasz czas podawania to nie przerwe i nie wszystko na raz bo raz na zdjeciach masz pelny palnik a raz plaski jakby wegla nie bylo. Jak nie wiem kiedy i czym ustawiasz to ocena zdjec nic nie pomoze.

 

jakimozebycpowod ze prawastrona nie pali sie nic zwala wegielnie spalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lewa pali sie troszke gorzej. Mozesz jeszcze zmienic czasy podawania. Np zamiast ustawic 12/120. Troszke podniesiesz moc ale dluzsze podawanie moze powodowac lepsze wymieszanie zloza. Kombinuj.

 

Wogole to kup 100 kg innego wegla i zasyp na probe bo cos to za duzo problemow z tym paleniskiem. Kopczyk jest, powietrze jest a sie nie pali. Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest taka sama jak w większości kotłów. Zawsze się gorzej pali ze strony przeciwnej do umiejscowienia dmuchawy. Tobie z prawej, bo zasobnik masz z lewej. Koledze z lewej, bo ma zasobnik z dmuchawą z prawej. Uszczelnienie retorty nic nie daje, częściej trzeba zaglądać do wyczystki retorty. Trzeba zmniejszyć kopczyk, tak żeby dopalało węgiel bardziej w fajce, ale też żeby nia za mocno schodziło w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lewa pali sie troszke gorzej. Mozesz jeszcze zmienic czasy podawania. Np zamiast ustawic 12/120. Troszke podniesiesz moc ale dluzsze podawanie moze powodowac lepsze wymieszanie zloza. Kombinuj.

 

Wogole to kup 100 kg innego wegla i zasyp na probe bo cos to za duzo problemow z tym paleniskiem. Kopczyk jest, powietrze jest a sie nie pali. Dziwne...

 

ale wczesniej na poczatku paliło sie dobrze na całosci, a u mnie wogole sienie spala wyrzuca wegiel calutki dobry,12 s podawanie 120 przerwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

cało noc pracowało, bardzo duzo wegla wyrzuciło a plomien wyglada tak, nadmuch mam 35%, przesłona wentylatora na maksa otwarta

no ludzie przeciez tu powietrza nie ma ,co to produkcja sadzy jest czy co ?

ogien ma iśc jak zkuzni u kowala nie jak z zapałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten twój płomień wygląda jak w kominku, nie ma mocy. Moim zdaniem masz źle uszczelnioną retortę lub coś z nadmuchem. Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że masz węgiel słabej jakości w co wątpie. Sprawdź dokładnie czystośc całego układu nadmuchu i ponownie uszczelnij retorte (kołnierz).Ja mam przsłone zasłoniętą w 80% i nadmuch 10-20% i ogień jak w kuźni. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

znalazłem przyczynę słabego nadmuchu , mój wentylator to wpa 117, a w menu serwis był zaznaczony wpa 120, teraz dopiero moge zaczac kombinowac z ustawieniami, nadmuch 30% hula aż miło, czas podawania mam 6s/50s, zastanawiam sie tylko jaki dac czas pracy w podtrzymaniu i przerwe, ma ktos jakieś pomysły albo jak wy macie?

teraz mam 16s/25min ale to chyba lekka przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w tamtym roku zakupiłem piec defro duo 15kw na ekogroszek, ale mimo kilku zmian węgla mam ciągły problem z ustawieniami tak zeby nie wywalało mi niespalonego węgla albo nie robiły się spieki. wiem , ze jest duzo podobnych tematów ale przeczytałem ichbardzo dużo i niestety dalej nie potrafię trafić w ustwienia. Dom 120m kw. Ocieplony 15cm styropian, nowy budynek.

 

moja ustawienia to :

czas podawania 5s

przerwa 60s

siła nadmuchu 30%

praca w podtrzymaniu 15s

przerwa podtrzymania 15min

czas pracy nadmuchu w podtrzymaniu 30s/4min

 przesłona wentylatora otwarta około 1cm

 

węgiel suchy, komin ma dobry ciąg, wyczyszczony

 

Podczas spalania tworza sie spieki i robi sie taka skorupa duża i cos jakis czas musze ją zrzucić bo blokuje, wegiel wydaje mi sie ze jest ok, chodzi o ustawienia . To ze prawa strona gorzej sie pali to wiem, tylko chyba aż za duzo wysypuje mi tego wegla nie spalonego

retorta uszczelniona

prosiłbym o pomoc uzytkowników takiego pieca badz podobnego co mam zmienic

podesle pare zdjeć

post-56723-0-00489300-1386595325_thumb.jpg Przesłona wentylatora

post-56723-0-99497400-1386595368_thumb.jpg Skorupa która się tworzy

 

post-56723-0-58629800-1386595413_thumb.jpg wygląd popiołu w popielniku

post-56723-0-20158600-1386595686_thumb.jpg proces spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a palnik wypoziomowany?

sznury uszczelniające na miejscu?

czy dużo drobnicy jest w tym węglu?

ze zdjęć wynika jasno niedobór tlenu- zbyt słabo dmuchasz

wydłuż przerwę podawania przy nadmuchu 30% do około 40sek na początek i poczekaj kilka godzin

potem oceń zmiany i napisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Użytkuję taki sam piec i jestem bardzo zadowolony z jego pracy. Aktualne spalanie  to około 75 kg na 4-5 dni przy ogrzewaniu około 110 m 2 plus boiler  250 litrów.

Spędziłem kilkanaście dni w kotłowni zanim osiągnąłem przyzwoite wyniki.

Oglądam twoje zdjęcia i nie mogę uwieżyć że przy tak krótkim czasie podawania  i długiej przerwie  masz tyle nie spalonego grochu.

Ustawienie wentylatora na  30 - 40  przy praktycznie zamkniętej przesłonie to gwarant spieków i nie spalonego węgla.

Spróbuj  takich nastawów:

czas podawania  12-13 sek ( gwarant stosunkowego dużego kopca)

przerwa podawania  85-90 sek ,

weltylator 10 %  ew. 20% max. Większe prędkości powoduję wydmuchiwanie spalin do komina i powstawanie spieków , Otwórz przesłonę wentylatora na 80-90%.

i to co najważniejsze

praca w podtrzymaniu 40-50 sek,

przerwa  45-50 min,

wentylator  czas pracy 35 sek ,

czas przerwy wentylatora 10 min.

Zadbaj regulując  czas pracy i postaju aby kopczy węgla był  powyżej pierścienia retorty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra lece tak ustawie i zobaczę co z tego wyniknie tylko boje sie ze przy podawaniu 40s bedzie sie duzo wegla wysypywac nie masz tak? z tym wentylatorem to jedni mówio by był przesłoniety inni odsłoniety cały, zgłupieć mozna :) ustawię tak jak mówisz i zobacze do wieczora jak bedzie chodziło i wyglądało. a twoje nastawy dokładne jakie są?

a jeszczepytanko przesłona otwarta 80/90% tylko ze tam całego wentylatora sie nie dosłoni tylko tak gdzies 3/4 maksymalnie to z tego 3/4 80% czy sciagnac cało pokrywe? nie wiemczy zrozumiale napisałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.