Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo 15Kw Problem Z Ustawieniami


sebastian1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki problem odponad roku uzytkuje piec defro duo 15 kw na eko groszek ale nie potrafie go ustawic tak by spalał mi wegiel chociaz w 90%procentach, ciagle robio mi sie żuzel i połowa wegla sie nie spala. Probowałem wielu ustawien ale jakos nie wychodzi tak jak bym chciał. Prosze o pomocjak wy macie ustawiony takipiec na jesieni gdy temperatury nie sa tak niskie i zimo.

Czas podawania-przerwa, praca podtrzymania-przerwa, nadmuch%, odsłonieta przesłona w ilu procentach mniej wiecej, temp na piecu itd. Wina wegla raczej to nie jest bo poaliłem roznymi juz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wegiel powiem szczerze ze nie wiem dokladnie jak sie nazywa z jakiej kopalni , granulat w porzadku jest

osłona otwarta na 70%

czas podawania 7s/45

praca podtrzymania 14s/10min

nadmuch 55-60% wiem ze za duzy ale jak mam mniejszy to jeszcze wieksza lipa no ale musze sprobowac, retorte uszczelnialem mam nadzieje zedobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiejsz nadmuch tak, zeby plomienie sie pozakrecaly. Nie znam Twojego sterownika ale duzo... Pozniej zobaczysz jak bedzie wygladal kopiec. Jedna korekcja nie wystarczy bo prawdopodobnie teraz powietrze przechodzi przez kanaly powstale na wskutek topienia groszku. Jak nadmuch sie zmieni to pewnie konsystencja zawartosci na palniku tez przez co powietrze bedzie przenikalo inaczej. Na Twoim miejscu zrzucilbym to co masz na palniku, zmiejszyl nadmuch o polowe i pozwolil mu popracowac kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pozawijaly sie plomienie troche? Zakladam, ze groszek wrzucasz suchy. Chodzi o to, ze jak nadmuch jest za duzy to w palniku robi sie lawa. Wtedy powietrze porusza sie zrobionymi kanalami i topi i nie dopala. Jesli nadmuch jest mniejszy i nie przetopi to przeplywajac swobodni przez zloze powinien dopalic.

 

A na tym mniejszym nadmuchu to jak plomien wyglada? Dasz rade zrobic taki: kolor wyszedl ciemny ale chodzi mi o ksztalt.

 

(-) \-/

|| a nie ||

post-32949-0-81732900-1351762365_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoncentruj sie na jednym. Najpierw sprawdzimy przy jakiej ilosci powietrza Twoj opal sie spala a przy jakiej topi. Pozniej sie dopasuje ilosc wegla przerwa i powinno byc lepiej. Nie panikuj bo kilka wegielkow spadnie. Musisz uzyskac proces spalania a nie topienia a pozniej doregulowac. Byc moze teraz zwiekszajac przerwe czyli obnizajac ilosc wegla zloze troszke sie obnizy przez co nadmuch okaze sie wystarczajacy. Chcesz zlikwidowac wszystko na raz i niedopalone i stopione. Nie. Najpierw jedno, potem drugie. Czy teraz popiol sie zmienil? Nie ma juz stopionych? Nie pytam o niedopalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam ustawione 35% nadmuch ale plomienie mam malutkie nic nie zakrecają , u mnie plomienie sa duze gdy nadmuch mam ponad 50% nie wiem o co tu chodzi, wysylam fotki przy pracy recznej i nadmuch 35% moze za maly kopiec jeszcze ale jak jest wiekszy to nie zarzy sie na calosci i nieronomiernie spala

post-34551-0-67897600-1351775471_thumb.jpg

post-34551-0-42171500-1351775685_thumb.jpg

post-34551-0-24676700-1351776313_thumb.jpg

post-34551-0-05278000-1351776539_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnos po 10% ten faktycznie jest za maly. Gdzie sa spieki? No i gdzie kopiec? Nie moze sie palic wewnatrz palnika tylko na zewnatrz. Po zmianie nadmuchu trzeba dac mu ze dwie godziny, zeby sobie rozdmuchal popiol. Zmiany powoli i na razie nadmuch. I co to znaczy przy pracy recznej? Kociol mial pracowac normalnie, jakie kolwiek ingerencje zaklucaja tylko wyniki wprowadzanych zmian. Chce zobaczyc fotke po 10 minutach pracy od przejscia w stan pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.