Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Grzaniem Pieca Pomocy


Iceman12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum jeśli coś zrobiłem nie tak wybaczcie przeczytałem dużo tematów ale nie znalazłem konkretniej odpowiedzi. 

 

Mam kocioł z podajnikiem 25kw dodajże lub 35 robiony żaden ze sklepu,  do tego komputer TMK Września Ignis Alfa od początku są jakieś problemy to komputer nawala ale to inna bajka. Problem tkwi z tym że bardzo słabo grzeje! nie osiąga żądanej temperatury a o CWU nie wspomnę nie mogę go dostroić.Z 43C do 45C grzeje z 15/20min woda ciągle zimna i nie trzyma temperatury dobije do żądanych np 45C i po 2min szybko spada na 43C na grzejniki 45 , cwu 48 to problem wielki , dodam że komin jest bardzo gorący a piec letni miał ktoś podobny problem proszę o pomoc ogrzewam można powiedzieć nowy dom nieocieplony okna szczelne ok 140m2 ( góra i dół ) palę hę... miałem , nie bawię się w żadne czujniki w domu tylko żeby było ciepłe grzejniki :) reguluje jak mi się podoba. Proszę o pomoc bo wychodzę z siebie p.s czujnik kotła powinien "leżeć" na piecu ? 

 

Moje ustawienia 

czas pracy grzanie 6s

czas przerwy grzanie 50s

czas pracy czuwanie 11s

czas przerwy czuwanie 37m

mnożnik czasu dmuchania 2

histereza cwu 3

priorytet cwu NIE

dmuchawa max 30%

minimum 20% 

 

taki posiadam sterownik http://www.tmk.com.pl/Ignis_Alfa.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, nie masz żadnych głowic termostatycznych, ani też innych mechanizmów regulujących temperaturę grzejników niezależnie od temperatury kotła???

Dom masz nieocieplony, zatem i mocy potrzebujesz sporo. Z czasów podawania i przerwy można wnioskować, że spalasz za mało opału, by uzyskać żądaną moc, potrzebną do ogrzania domu.

Potrzebujesz:

1 zwiększyć moc palnika przez podawanie na niego więcej węgla/miału

2 uniezależnić działanie instalacji - temperatury - od temp pracy kotła. Możesz tu z powodzeniem zastosować zawór mieszający 4d, co pozwoli utrzymywać na kotle wysoką temp i uchroni go przed przedwczesną korozją, a jednocześnie pozwoli na grzejniki puszczać wodę o niższej temperaturze.

3 zmniejszyć, czy też dostosować siłę nadmuchu, bo skoro komin masz bardzo gorący, to znaczy, że większość ciepła pochodząca ze spalania węgla, wylatuje do atmosfery, zamiast ogrzewać dom.

4 wyczyścić wymiennik z sadzy, bo to jest częstą przyczyną braku odbioru ciepła przez płaszcz kotła ze spalin i tym sposobem idą one w komin gorące - grzejesz niebo, zamiast dom i kocioł nie daje rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększę czas podawania to i przerwę muszę zwiększyć bo nie przepala mi miału ( za duża dawka jest a teraz ładnie spala )

Dmuchawę już właśnie zmniejszałem do 30% czyżby była jeszcze za duża ( przepustnica wentylatora otwarta na ok 10% )

Przeczyściłem cały piec generalnie lepiej ale nadal słabe wyniki....

Nie rzadnie głowice termostatyczne nie jest prosto podłączony bez żadnych bajerów...

p.s za bardzo się na tym nie znam bo obecnie ojciec za granicą a ja mam problem :(  może porobić zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zdecyduj :-).

Powiedz jaki masz popiół... ideałem jest szary proszek bez spieków i niedopałków.

Nie mam pojęcia jak masz skonfigurowaną tą swoją instalację, zatem ciężko się tu do czegoś odnosić.

Jak na mój gust powinieneś najpierw tak ustawić kocioł, żeby uzyskać właściwy popiół i żeby rura do komina nie była za gorąca uzyskuje się to doborem odpowiednich ustawień podawanie/przerwa i odpowiedni nadmuch. Dobiera się doświadczalnie.

Potem powinieneś ustawić sobie w miarę wysoką temp zadaną i zadbać o to, by powrót do kotła był gorący - do tego służy zawór mieszający.

I wyregulować temperaturę w pomieszczeniach przez odpowiednie ustawienie głowic termostatycznych na grzejnikach.

Co Ty faktycznie tam masz, to nie mam pojęcia :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli możesz to porób zdjęcia (wewnątrz) i szkice tego kotła, i ile kg idzie na dobę tego miału. Podejrzewam że kocioł ma spore kanały (przekrój) i nie odbiera skutecznie ciepła ze spalin, zdjęcia wiele wyjaśnią.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem podobny problem z osiaganiem temperatury zadanej
przystawiłem Szyber kominowy tak aby nie czyć było spalenizny ani dymu w kotłowni a zeby mocno ograniczyc ujście ciepła oraz zmniejszyłem dawke powietrza z 45 do 35% efekt natychmiastowy piec rozgrzany juz w pierwszym cyklu po przestawieniu do temp 65st trwało to jakies 15 min
teraz walcze z trybem podtzymania bo zbyt czesto sie włącza
Moim zdaniem docieplenie domu nie bardzo ma wpływ na twoj piec przy dzisiejszych temperaturach jakby bylo ponizej minus 5 w dzien i minus 10 w nocy to tak ale temperatury plusowe i zerowe nie mają az tak znaczącego wplywu na piec ktory z biedą łapie 40stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.