Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciepła Woda Tylko Przez Chwilę


Tysonq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na reszcie udało się zamieszkać na swoim. Pierwszy dzień pełen uśmiechu popsuła mi CWU. Piec grzeje bojler kospela 140L z płaszczem, temp wody w bojlerze 50-55*. Odkręcam kran, czekam, czekam i się nie doczekałem ciepłej wody. Dzwonię do hydraulika, to poradził mi żebym podpiął cyrkulację. Przewodem na krótko, max obroty, poczekałem 5 min i z kranu poleciała gorąca woda. Ucieszony, że problem rozwiązany, ale po głowie non stop chodziła mi myśl, dlaczego bez cyrkulacji się nie udało? Przecież cyrkulacja jest po to, żeby przyspieszyć pobieranie ciepłej wody. Bez cyrkulacji dłużej to dłużej, ale ciepła woda powinna polecieć. Wieczorem gdy nalewałem wodę do wanienki, żeby wykąpać dziecko, po ok 30s lania gorącej wody momentalnie zaczęła lecieć letnia a po chwili zimna woda (nieco cieplejsza niż po ustawieniu kranu na zimną wodę).

Wystarczy poczekać parę minut i woda w kranie znowu gorąca, ale tak samo jak wcześniej na ok 30s.

- Cyrkulacja do bojlera podłączona prawidłowo - sprawdzałem na stronie producenta jak powinno być

- zawór zwrotny przy pompce cyrkulacyjnej jest, ale nie sprawdzałem, czy zamontowany jest strzałką w kierunku bojlera (w garażu bałagan i ciężki dostęp, ale jutro się tam dokopię)

Zauważyłem, że jak skończy się ciepła woda w kranach, to rurka przy pompce od cyrkulacji robi się zimna, jak przetłoczy trochę to znowu jest gorąca.

Wiosną jak trwały prace wykończeniowe sprawdzałem czy jest ciepła woda w kranach i była. W sumie to tylko jeden był zamontowany, w kotłowni, a tam cyrkulacji nie ma, bo jest blisko bojlera. Teraz odkręcam kran w kotłowni na 10 min i ciepłej wody brak.

Mi już pomysłów brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz wszędzie krany zamontowane czy gdzies nie masz w jakiejś łazience mostka pomiędzy ciepła a zimną albo tego typu psikus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy czujnik CWU jest we właściwym miejscu.

Najlepiej to wrzuć zdjęcie okolic boilera to podumamy.

 

Zamknij też zawory cyrkulacji i sprawdź co się będzie działo. Woda ciepła powinna lecieć bez przerw, o ile jest jej wystarczająco dużo w zasobniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kliknąłem "napisz" przyszła mi jedna myśl do głowy. W garażu zrobiony mam tzw mieszacz w celu uzyskania letniej wody, np do mycia samochodu. Okazało się, że kurki były odkręcone i powstał właśnie mostek.

 

Zrobiłem próbę i przez 5 min do wanny leciała gorąca woda, co wcześniej trwało ok 30s.

Schemat mieszacza. Żeby to dobrze działało, trzeba będzie zamontować ZZ na każdej rurce :)

 

Wielkie dzięki @automatyk za zaświecenie światełka w mojej mózgownicy :)

 

 

post-46096-0-59925600-1386495495_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie mycia samochodu układ CWU nigdy poprawnie działał nie będzie.

Dlaczego nie będzie działał poprawnie?

Do kotłowni tylko ja chodzę, a sterowanie "mieszaczem" jest właśnie w kotłowni, więc nie ma opcji, żeby ktoś obcy majstrował przy tym. Montaż ZZ załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kliknąłem "napisz" przyszła mi jedna myśl do głowy. W garażu zrobiony mam tzw mieszacz w celu uzyskania letniej wody, np do mycia samochodu. Okazało się, że kurki były odkręcone i powstał właśnie mostek.

 

Zrobiłem próbę i przez 5 min do wanny leciała gorąca woda, co wcześniej trwało ok 30s.

Schemat mieszacza. Żeby to dobrze działało, trzeba będzie zamontować ZZ na każdej rurce :)

 

Wielkie dzięki @automatyk za zaświecenie światełka w mojej mózgownicy :)

hehe to jest na każdej budowie jaki by pas zrobiony do prób ciśnieniowych i takie efekty a u ciebie super rozwiązanie ale załóz sobie zawory zwrotne na każdej rurce w kierunku kranu czerpalnego i będzie ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie pomyślę nad założeniem zaworów zwrotnych, nawet jeżeli ten na ciepłej wodzie będzie dzwonił, to nie przeszkadza mi, bo ten punkt poboru wody będzie sporadycznie używany. Chyba, że będzie dzwonił nawet jak będzie zakręcony zawór, to wtedy będzie lekko drażniące.

Teraz najważniejsze, że dziś mogłem nalać do wanny duuużo gorącej wody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosuje od lat zawory zwrotne klapowe , sa rewelacyjne ze względu na minimalne opory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.