Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ling Duo 25kw - Zużycie Ekogroszku


walbor62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poczytałem troche co tu piszecie odnośnie zużycia eko bo sam szukam najlepszego ustawienia wiec spróbowałem nastaw 19/45 wcześniej miałem 5/15 jak serwis zalecał no ale piec non stop szedł przy ustawieniu 19/45 rzeczywiście szybciej dogrzewa a ze mam termostat w mieszkaniu mieszacz na zaworze cztero..wieć temp szybciej osiąga jak zaczyna o 6 rano grzać to ok 10 już ma temp wymagana czyli 22,75st a zaczyna od 21,75 (nocny nastaw) ale jest mały szkopuł dużo popiołu w tym szlaka i niedopalony wegiel fakt że wegiel nie najlepszy jest chwałowice mieszane chyba z piastem zmieniłem te nastawy na 17/45 zobaczymy co z tego bedzie moc dmuchawy też mu zmniejszyłem z 24do 19 pozyjemy zobaczymy wentylator w 2/3 otwarty moze kotoś coś doradzi piec Ling 50 pow domu nieocieplonego pk 350m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

od 2-3 tygodni pale w kotle buderus fune econo 25kw. dom nowy ocieplony, nowe okna itd...

powierzchnia 230-250m2, nigdzie nie mam jeszcze drzwi i glowic na kaloryferach. parter 80m2 podlogowki reszta polpietro i pietro 12 grzejnikow. dom nigdy nie grzany, pierwsze grzanie od czasow wybudowania przeprowadzam wlasnie. od kiedy doszedlem do ladu z ustawieniem pieca to spalanie wyglada nastepujaco. temperatura na kotle 55st, zuzycie 150kg ekogroszku na 4 doby. moim zdaniem za duzo ale mam nadzieje ze jak wykoncze wnetrze pozakladam drzwi w pokojach i glowice na kaloryferach to spalanie spadnie. mam opcje ze parter dodatkowo moge grzac kominkiem i z tego leci kanal grzewczy do 2 pokoi dziecinnych na pietrze. zasobnik na wode 300 ltr ale nie grzeje z pieca jak na razie chcialem wyprobowac samo grzanie domu, zreszta chyba nie bede cwu grzal z kotla bo zasobnik jest pompa ciepla do ogrzewania tylko cwu. ogolnie ta cala robota mi sie nie podoba i z dzisiejszej perspektywy widze ze trzeba bylo wydac sume 2 x wieksza i zakupic pompe ciepla na caly dom...coz uczymy sie na bledach. kilk lat eksploatacji pieca na ekogroszek i na pewno zainwestuje w pompe ciepla na caly dom.

mam pytanie, czy cos da zainstalowanie sterownika pokojowego? z pieca wychodzi kabel ktory umozliwia mi podlaczenie takiego urzdzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie myslalem ze temat umarł a tu dzis patrze i zyje

wiecmałe sprostowanie bo teraz to juz odnosnie mojego domu konkretnie cos powiedziec

te 16m to był fakt ale było przeplane weglem na przemian i gazem ii tak małe zuzycie wyszło na drugidzien po paleniu weglem ze wzgledu na akumulacje energi w budynku

co do mrozów to faktycznie max 65kG eko groszku lub 42m gazu

a w takie dni jak teraz i w tedy jak pisałem to regularnie idzie ok 25m gazu lub ok 38kG groszku

takze sorki ,ale były to zywe spotrzezenia i spoglądanie na wage i licznik a nie dłuzsze wykresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mysle ze przy obecnych cenach ekogroszku w mazowieckim ok 800 zl za tone nie ma zadnego sensu palenie tym badziewiem, oczywiscie wszystko zalezy od tego jezeli ma sie zapotrzebowanie na energie. Ale jezeli jest to nowy dom dobrze ocieplony z nowa instalacja, palenie groszkiem to bezsens. Robilem kiedys takie porownanie na przykladzie 2 moich sasiadow podobne domy, tak samo ocieplony. koszt ogrzewania wychodza bardzo podobnie, a przy eko wiecej brudu smrodu i dach uje... od sadzy. Reasumujac wychodzi to tak, ze wegiel wychodzi na papierze tylko fajnie w praktyce to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba przyznac ze nawet na kartce papieru to ekonomia palenia weglem konczy sie na ok 900zł za tone nie liczac jeszcze wywozu popiołu i syfu ktory trzeba posprzatac ,juz pisałem wczesniej w innym temacie ze jeszcze ze dwa razy niech górnicy wyjdą na strajki i wegiel bedzie tak drogi ze nie beda mieli dla kogo kopac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodajac do tego co napisal Automatyk zuzycie 25 m albo ok 40 kg eko wychodzi to mniej wiecej tak 25x 1,56 zł bo taka jest obecnie cena dla domow ogrzewanych gazem taryfa W3 = 39,50 PLN Cena 40 kg eko to rzad wielkosci ok 45 zl .- Bez komentarza!!! I to wyglada tak w praktyce, wiec niech mi nikt nie mowi ze ogrzewanie wyglem jest takie oplacalne. Ale tak jak mowie wszystko zalezy od zapotrzebowania na energie. jesli ktos ma stary dom nie ocieplony i instalacje w ktora wchodzi mnostwo wody to w ppraktyce taniej wyjdzie grzac weglem i to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodajac do tego co napisal Automatyk zuzycie 25 m albo ok 40 kg eko wychodzi to mniej wiecej tak 25x 1,56 zł bo taka jest obecnie cena dla domow ogrzewanych gazem taryfa W3 = 39,50 PLN Cena 40 kg eko to rzad wielkosci ok 45 zl .- Bez komentarza!!! I to wyglada tak w praktyce, wiec niech mi nikt nie mowi ze ogrzewanie wyglem jest takie oplacalne. Ale tak jak mowie wszystko zalezy od zapotrzebowania na energie. jesli ktos ma stary dom nie ocieplony i instalacje w ktora wchodzi mnostwo wody to w ppraktyce taniej wyjdzie grzac weglem i to tyle

precyzujac tylko w taryfie W2 cena brutto z wszstkimi opłatami wychodzi ok 1,98 w zaleznosci od zuzycia wiec jest to kwota ok 49zł na dobe

bo taką taryfe mam narazie moze W3 bedzie z 10gr taniej oczywiscie brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taryfa W3 to jest pobor gazu w przedziale od 1200 do 8000 m3 na rok czyli standardowa dla domow jednorodzinych w tej chwili to jest 1,78 brutto czyli o 20 gr mniej

 

a doliczyłes jeszcze abonamenty i inne stałe opłaty ????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Malinabend

Mam piec gazowy ze 25lat w sumie za komuny bylo taniej jak weglem, palilem w nim ze 3 sezony teraz to bankructwo na gazie wole groch 35 m. Moj szwagier jak palil weglem to mial 25c i wszyscy w gaciach chodzili i spalal 6 ton wegla teraz mowi ze sie gaz oplaca bo taniej gaz ale ma 18c i wszyscy w kufajkach i filcokach chodza po domku jak by podniusl do tej samej temperatury to na bank koszt ma 300% w gore na gazie wzrost 0 kazdy 1 stopien C to progresywnie horendalny wzrost gazu. A wszczegolnosci w mrozy moi sasiedzi dopomagaja gazowki weglem smieciami czym sie da bo boli po kieszonce fakt jest taki ze gaz jest o conajmniej 40-50 % drozszy od wegla i tegosie nie przeskoczyniewiem z kad macie gaz po 1,5zł!!!!!!!!!! umnie gaz jest po 2zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!po 1,5 to 2 roki temu był dziwna te cene macie u mnie gaz po 2 a groch 35 kupowałem po 520zł za tone zawsze kupuyje w lipcu na sezon zimowy jest promocja i suchy jest go wiecej ktos wyzej napisał;;;{{{{ 7000 m3 * 1,78 zł = 12460 zł/ rocznie

11,5 tony * 720 zł = 8280 rocznie}}} to sa brednie 2zlx7000=14000 i 11,2tx520zł =5980zł no po mojemu to tak wygląda no i na weglu cieplej w domku bedzie bo na gazie sie skreca a na weglu ma sie to w dupie i sie do kotlownii niechce isc B) kazda sroczka swoj ogonek chwali nie?no zostaje mi ze 6000 tysiakow i jade se do egiptu na wielblądach pojezdzic B) :angry: :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie bredzisz jak potluczony, skad ci te 7000 m3 wyszlo???? B) dom 160 m2 szacuje sie ze zurzywa razem z kuchnia gazowa i woda ok 3000m3 na rok, nawet po te twoje 2 zl to daje to kwote maksymalnie ok 6 tysiecy na sezon, sa to wyliczenia przy zachowaniu temperatury w pomieszczeniach ok 21-22C wiec twoj badziewny groszek wychodzi strasznie drogo i do tego brod smrod i syf.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie znam się na tym, ale: mój domek 140m2m, temp. dzień/noc 20,5/21,75 (nie lubię marznąć w nocy) od listopada do marca kociołek spalił 3.100kg groszku (nie eko) kupowałem z transportem po 575/tonę = 1.782,50 za sezon.

Znajomy: domek 160m2 (ocieplenia i materiały takie same więc pomijam) dzień/noc 20,5/20,5 od grudnia do marca zapłacił 3 rachunki za gaz 1.300 (coś tam ponad) + 580 + 490 = 2.370

Zakładając, że różnica 20m2 - różnica w temp. w domach - ponad miesiąc krótszy okres palenia bilansują się na ZERO. Różnica 588zł na niekorzyść gazu. Co w moim przypadku po dzisiejszych cenach węgła 650, oznacza 900 kg węgła gratis B) czyli tak około 4-5 miesięcy ciepłej wody B)

 

....ale ja się nie znam :angry:

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten smród brud zdecydowanie przesadzony. W dobrze zaprojektowanej kotłowni można z powodzeniem suszyć białą bieliznę. Widziałem kilka takich rozwiązań suszarnia w kotłowni to przy dobrym kotle bez problemy. Paliłem groszkiem więc coś o tym wiem. Teraz zboże więc "kultura" w kotłowni jeszcze wyższa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast to nie bawi. W pierwszym sezonie palenia eko-groszkiem w kotłowni było naprawdę czysto (niestety potem jakosc groszku spadła) . Białych rzeczy bym nie wieszał, ale kolorowe - może B) Teraz jest gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Malinabend

Poszperałem w necie i gaz ma okolo 28 MJ/ m3 1 m3 cos okolo 2 zł ja kupilem groch ok 28 MJ/kg po 530zł t cena lipcowa = 0,53zł za kg bez komentarza ile czego kto zuzyje to sklada sie ze 100 czynnikow czyli nie ma mowy o znaku = wegiel cena w dniu zakupu gaz cena niewiadoma { podwyzki w ciagu sezonu} :)ktos tam wyzej napiosal ze mu 3000 tys m starcza na sezon sam jestes potluczony 3000 tys to styknie na 3 miechy a potem co ? weglem dalej B) 1kg wegla = 1m3 gazu po 28 MJ cena 2zł =?! 0,53zł na kozysc wegla no damy fory gazowi bo na jesien byl po 1,8zł zdajesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu bredzisz idź spać, gzaownia przy wypisywaniu warunkow sama ustalila wysokosc zapotrzebowania na gaz dla mojej powierzchni czyli ok 200m2 na 3 338 m3/rok na ogrzewanie, kuchnie i wode i moge ci powiedziec ze przesadzila wychodzi mniej :angry: prawda jest taka, ze kompletnie nie oplaca sie juz palic weglem i babrac w brudzie, a i jeszcze jedno jezeli dla ciebie 1m3 rowny jest 1kg to wroc sie do szkoly, a nie uzewnetrzniasz sie na forum bo to obciach, 28MJ/m3 w przeliczeniu na kilogramy to bedzie okolo 37,5 MJ wartosci opalowej w warunkach naormalnych, czyli jak widzisz zdecydowanie wiecej niz z wegla B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.