Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Kamen Eko 25Kw


Giorgio

Rekomendowane odpowiedzi

Widze, że masz ocieplony dom - po co zatem tak duży kocioł? 19 kW by mógł odpoczywać. Ale jak taki masz, to trudno, temp. na kotle jak najwyższa, najlepiej powyżej 60 stopni, a reszta ustawień to sprawa ściśle indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co temp. na piecu powyżej 60 przecież jak poczytać posty w zakresie doboru min temp. na piecu to forumowicze palą w znacznie niższych. U mnie np. w tłokowcu mogę ustawić nawet od 40 (bez roszenia - stosujowałem sporadycznie)ale najczęściej to ustawiam tak od 46 do 50 w zależności od warunków na zewnątrz i tem oczekiwanej wewnątrz. (PS> mażę o takim opale /miał25/ jak kupiony osobiście bezpośrednio w Julianie kilka lat temu - kaloryczny, mało siarki, popiołu to prawie zero, wypalanie super, minimalnie się żużlował,  ścianki wewnątrz pieca bez sadzy przez cały sezon tylko leciutki pyłek brązowy, wypalałem go jakieś 1/3 mniej niż obecnych  -  no ale to historia. Obecnie to tylko mażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem wysokich temperatur..., bo niby czemu miałoby służyć ich obniżanie?

U mnie kocioł pracuje na 65, a teraz, jak mrozik, to podniosłem do 68, coby większy zapas mocy chwilowej mieć.

Obniżanie temp na kotle nijak się ma do ewentualnych korzyści - o ile w ogóle jakieś by mogły z tego wynikać. Od regulacji temperatury w domu są inne urządzenia, nie zmniejszanie temp pracy kotła, bo to może być zabójcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Mam kocioł Kamen multi plus 20 kw sterownik TECH St-480 zPID i mam taki problem że pieć nie chce osiągnąć zadanej temperatury 60 st.

Dochodzi do 40 i koniec, po 12 godzinach grzania na piecu jest 12 stopni. Dodam że chodzi w automacie gdyż PID jest włączony.

Kupiłem najtańszy ekogroszek z marketu ale nie wiem czy ma to znaczenie, temp spalin ok 200 st.

Czego tu jest problem, trzeba przysłonić klapkę przy czopuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ja mam piec Kamen multi plus 20kw

Sterownik bez pid st480 czopuch mam leko przysloniety tep co mam 55 st i dochodzi do tem w jakies 15 min ustawienia mam takie podawanie 12 s

Przerwa podawania 65 s

Nadmuchu 30%

A iczytalem tutaj na forum zeby sprobowac wylaczyc pid i obserwowac spróbuj i daj znac ja caly czas walczę z ty piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.