Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo 18 Kw Sterownik Pokojowy


Riva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardzo proszę o informację jakiego typu sterownik  pokojowy można podłączyć do kotła DEFRO DUO  18 KW .

Miły Pan sprzedający kotły tego typu poinformował mnie że tylko dedykowane sterowniki fimy TECH działają poprawnie tz. można je podpiąć do modułu sterującego piecem w funkcji regulatora pokojowego.

Czy ktoś przerabiał temat sterowania kotłem Defro za pomocą sterownika pokojowego.

Dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za zainteresowanie .

Mam stererownik ST 44.

Piec aktualnie grzeje około 100 m2  docelowo  170 m2. Aktualnie jestem bardzo zadowolony z jego pracy  jednak  największy problem do

zmiana trybu pracy w ciągu dnia - doraźnie przelączam do na tryb letni tak aby nie grzał domu  w czasie gdy domownicy są np. w pracy.

Pokrętło  kiedyś padnie .

Okazuje się że mogą być problemy z pokojówką w tego typu sterowniku.

Prawdopodobnie pokojówka będzie powodowała  zbytnie wychładzanie pieca bo będzie on przechodził w stan wstrzymania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie napisałem wcześniej, że instalacja jest wyposażona w zawór czterodrożny z siłownikiem i osobnym sterownikiem do niego. Dzięki temu gdy sterownik pokojowy sygnalizuje dogrzanie pomieszczenia, kocioł przechodzi w stan podtrzymania i zawór czterodrożny stopniowo się przymyka w miarę spadku temperatury pilnując ustawionej temperatury powrotu i nie dopuszcza do wychłodzenia kotła. U mnie to rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze. Podobnie możesz sobie ustawić na sterowniku pokojowym tygodniówkę czyli temperatury dzienne i nocne w całym tygodniu. Nie trzeba nic dodatkowo ustawiać. Sterownik pokojowy pilnuje potem tych temperatur.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.