Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Grzejnikiem


monisia27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szanowni koledzy i koleżanki, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z pracą grzejnika.

 

Mianowicie mam instalację podpiętą pod piec na ekogroszek z pompą do CO, piec 19kW.

Natępnie instalacja z pieca dochodzi do rozdzielnika, z którego na każdy kaloryfer w domu osobno wychodzi doprowadzenie oraz powrót prowadzony Alu-pexem.

Grzejniki aluminiowe,ten którego dotyczy problem posiada automatyczny odpowietrznik.

Rzeczony grzejnik pracuje w pralni (piwnicy), na tym samym poziomie co piec, niżej niż pompa.

Pex doprowadzony do niego jest pod sufitem i schodzi w dół do grzejnika.

 

Odpowietrzałem go zarówno górą jak i dołem i niestety grzeje ale bardzo słabo.

Dużo słabiej niż pozostałe grzejniki w domu oraz słabiej niż powinna to zapewnić woda która na niego wychodzi.

 

Proszę pomóżcie go rozruszać, bo pralnio suszarnia bez kaloryfera jest bezużyteczna.

 

Z góry dziękuję

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak że jak grzejnik jest gorący górą ,a zimny dołem to jest problem z przepływem(gdzieś zdławiony) jeśli grzeje przód na całej wysokości a tył zimny to kwestia zapowietrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pex doprowadzony do niego jest pod sufitem i schodzi w dół do grzejnika.

Prawdopodobnie jest powietrze w tym pex-ie. W najwyższym punkcie tego pex-a powinno się zamontować odpowietrznik automatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.